Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Video placeholder
Cesta mistrovského poháru ze Síně slávy až na led O2 Areny
Zkušený obránce Jakub Jeřábek se stal novou posilou Třince
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Reprezentační obránce Jakub Jeřábek posílil mistrovský Třinec
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
35
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (1)

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.

„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“

V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“

Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.

Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 15. srpna 2024

HC Škoda Plzeň
15. srpna 2024 · 12:58

Plzni by mohli pro nadcházející sezonu ještě přitvrdit. Prozatím na zkoušku přichází k Západočechům obránce Martin Hugo Haš. Třiadvacetiletý rodák z Prahy, který si zahrál i na domácím juniorském mistrovství světa, poslední tři sezony strávil v nižších zámořských soutěžích. Urostlý zadák (194 cm) má také s finským hokejem. V roce 2019 byl odchovanec Letňan vybrán Washingtonem v 5. kole draftu, do NHL se ale zatím nedostal.

Zprávy ze dne 30. července 2024

HC Škoda Plzeň
30. července 2024 · 14:13

Útočník Petr Hauser nadcházející sezonu ve Spartě nezačne. Dvacetiletý dlouhán, který má stříbro z juniorského mistrovství světa, bude minimálně do konce kalendářního roku hostovat v mateřské Plzni. „Je v našem oboustranném zájmu, aby získal co nejvíc prostoru na ledě a zkušeností mezi dospělými. Ideálně v extralize. Věříme, že Petrovi hostování do konce roku pomůže a ve druhé polovině sezony se k nám vrátí ještě silnější,“ uvedl sportovní manažer Pražanů Jaroslav Hlinka pro klubový web.

Zprávy ze dne 24. července 2024

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
24. července 2024 · 21:45

Hned čtveřici (staro)nových hráčů hlásí Plzeň, i když oficiálně zatím na zkoušku. Největším úlovkem je Dominik Simon, který se nedohodl na pokračování v Českých Budějovicích a láká ho spolupráce s koučem Josefem Jandačem. S ním přichází i vytáhlý útočník Radek Mužík a dravý Matyáš Borák, Indiáni chtějí vyzkoušet i obránce Patrika Brůnu.

Mladá Boleslav
24. července 2024 · 10:34

Mladé Boleslavi už nadále nepočítají s Filipem Krivošíkem. Pětadvacetiletý slovenský útočník, který do města automobilů přišel v průběhu minulé sezony z Košič, měl sice ještě platný kontrakt na nadcházející ročník, Středočeši se však rozhodli smlouvu předčasně ukončit. „Po jarním posílení kádru pro něj trenéři momentálně v sestavě nevidí místo, a tak jsme se s Filipem dohodli, že ho bude hledat jinde,“ uvedl sportovní ředitel Tomáš Vlasák pro klubový web. Za Bruslaře odehrál rodák z Bratislavy 23 utkání, ve kterých si připsal gól a dvě asistence.

 

Slovenský útočník Filip Krivošík předčasně končí v Mladé Boleslavi
Slovenský útočník Filip Krivošík předčasně končí v Mladé Boleslavi

Zprávy ze dne 17. června 2024

HC Škoda Plzeň
17. června 2024 · 12:37

V Tipsport extralize bude nastupovat další bronzový medailista z mistrovství světa 2023. Do Plzně přichází lotyšský obránce Kristians Rubins, který přichází po sezoně strávené ve Švédsku. Se Západočechy se dohodl na roční smlouvě. Šestadvacetiletý bek má na kontě tři starty za Toronto, v NHL se ale výrazněji neprosadil. „Kristians je velmi silný hráč a díky své výšce i řízný bek, který by měl sjednat respekt v okolí brankoviště,“ uvedl plzeňský trenér Josef Jandač pro klubový web.

Zprávy ze dne 3. června 2024

Mladá Boleslav
3. června 2024 · 16:15

Novým asistentem trenéra Richarda Krále u hokejistů Mladé Boleslavi se stal Martin Slánský a doplnil na stejné pozici Davida Havíře. Devětadvacetiletý Slánský působil v minulé sezoně jako asistent v týmu Notre Dame Hounds v Saskatchewan Junior Hockey League.

Zprávy ze dne 9. května 2024

HC Škoda Plzeň
9. května 2024 · 20:56

Brankář Nick Malík se po třech sezonách ve Finsku vrací do extraligy a bude v ní hájit barvy Plzně. Dvaadvacetiletý syn bývalého úspěšného obránce Marka Malíka podepsal na západě Čech dvouletou smlouvu. "Nick je stále mladý, perspektivní, velmi dobrý gólman, který má v sobě velký talent. Stále má chuť se posunout. Delší dobu jsem poctivě sledoval jeho výkony a moc se mi líbil. Rád pracuji s gólmany, kteří chtějí něčeho dosáhnout, na spolupráci s ním se velice těším," uvedl trenér brankářů Škody Rudolf Pejchar.

Zprávy ze dne 6. května 2024

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
6. května 2024 · 11:49

Plzeň představila nové trenérské trio - potvrdily se tak informace iSport.cz a na západ Čech přichází Josef Jandač. Doplní ho asistenti Josef Veber a někdejší skvělý útočník... Více čtěte zde >>>

Jiří Veber, Josef Jandač a Václav Pletka jako nový trenérský tým Plzně
Jiří Veber, Josef Jandač a Václav Pletka jako nový trenérský tým Plzně

Zprávy ze dne 3. května 2024

HC Škoda Plzeň
3. května 2024 · 19:08

Plzeň rozvázala smlouvu s Petrem Strakou. 31letý odchovanec klubu se vrátil na západ Čech před uplynulou sezonou, v níž stihl 43 zápasů, v nichž zapsal gól a sedm asistencí.

HC Škoda Plzeň
3. května 2024 · 11:49

Hokejisty extraligové Plzně posílí ukrajinský reprezentační obránce Igor Merežko a kanadský útočník Olivier Archambault. Oba hráči zamířili na západ Čech ze Spišské Nové Vsi, které pomohli do finále play off. V novém působišti podepsali roční smlouvy. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.

Zprávy ze dne 2. května 2024

HC Škoda Plzeň
2. května 2024 · 12:30

Plzeň posílil útočník Jakub Klepiš a podepsal roční smlouvu. Devětatřicetiletý mistr světa z roku 2010 hrál poslední dva roky v Kladně. „Jakub Klepiš sice patří mezi starší kluky, avšak neustále na sobě tvrdě pracuje. Velmi dobře o sebe fyzicky pečuje. Minulou sezónu měl na Kladně velmi povedenou. Slibujeme si od něho, že by nám mohl pomoci v přesilových hrách, ve kterých jsme měli letos velké problémy. Svým velmi dobrým herním myšlením věřím, že Plzni hodně pomůže,“ okomentoval Tomáš Vlasák, bývalý sportovní ředitel pro klubový web.

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů