Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Video placeholder
Cesta mistrovského poháru ze Síně slávy až na led O2 Areny
Zkušený obránce Jakub Jeřábek se stal novou posilou Třince
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Reprezentační obránce Jakub Jeřábek posílil mistrovský Třinec
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
35
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (1)

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.

„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“

V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“

Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.

Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 6. května 2025

Karlovy Vary
6. května 2025 · 18:59

Krátce poté, co Karlovy Vary oznámily příchod první posily v podobě brankáře Daniela Krále, přichází vedení Energie rovnou s druhou. Za klub z lázeňského města bude hrát útočník Sebastián Malát, který na západě Čech podepsal dvouletou smlouvu. Třiadvacetiletý rodák z Klatov rozdělil minulou sezonu mezi Mladou Boleslav a České Budějovice, ani za jeden tým však v uplynulém ročníku nevstřelil gól. Vypomáhal i prvoligovému Kolínu.

Karlovy Vary
6. května 2025 · 15:59

S první posilou před novou sezonou se pochlubili v Karlových Varech. Do lázeňského města přestupuje z Liberce brankář Daniel Král jako náhrada za opačným směrem mířícího Petra Hamalčíka. Pro jednadvacetiletého rodáka z Havlíčkova Brodu jde o první stěhování v rámci extraligy, doposud v ní chytal jen za Bílé Tygry. Od nynějška bude parťákem jedničky Energie Dominika Frodla.

Zprávy ze dne 2. května 2025

HC Škoda Plzeň
2. května 2025 · 13:48

Kanadský hokejový obránce Stuart Percy, který strávil poslední dvě sezony ve Vítkovicích, se stal novou posilou Plzně. Jednatřicetiletý rodák z Oakville, jenž má na kontě i 12 zápasů v NHL za Toronto, podepsal s Indiány dvouletou smlouvu. Informoval o tomu klubový web.

„Stuarta znám z Vítkovic. Má velmi dobrý pohyb a čtení hry. V uplynulé sezoně jsme se trápili v koncovce a právě v tom vidíme Stuartovu velkou přednost. Očekáváme od něj pomoc v ofenzivě a zvláště v přesilových hrách," řekl asistent plzeňského trenéra Jiří Veber.

Karlovy Vary
2. května 2025 · 12:00

Vedení hokejistů Karlových Varů oznámilo, že s lotyšským útočníkem Eduardsem Tralmaksem, který si v Kladně vybojoval kontrakt v Detroitu v NHL, podepsalo víceletou smlouvu. V případě jeho návratu do Evropy je Energie připravena okamžitě jeho služeb využít. Západočeši o tom informovali na webu.

Přestože bude Tralmaks v příští sezóně působit v zámoří, jeho smlouva s Karlovými Vary zůstává v platnosti. „Eduardsovi přejeme hodně štěstí v jeho působení v zámoří. Věříme, že se mu bude dařit a že si naplno vychutná šanci, kterou si vybojoval. Zároveň ale platí, že jakmile se rozhodne vrátit do Evropy, bude pro něj Energie připravena," uvedl jednatel klubu Daniel Tobolka.

Zájem o hráčovy služby je ze strany Energie dlouhodobý. „O Eddieho jsme hodně usilovali už v loňském roce, ale vzhledem k platné smlouvě - respektive uplatnění opčního práva ze strany Rytířů - k jeho příchodu nedošlo. Letos jsme se již dohodli na angažmá v Energii, nicméně jeho odchod do zámoří bohužel znamená, že se jeho působení v našem klubu musí odložit," řekl sportovní ředitel Jiří Kalous.

Zprávy ze dne 30. dubna 2025

HC Škoda Plzeň
30. dubna 2025 · 12:09

Další posilou Plzně je útočník Matyáš Filip, který dosud v extralize nastupoval jen za Kladno. Čtyřiadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce podepsal s Indiány dvouletou smlouvu. „Matyáše jsme na Kladně dlouhodobě sledovali a svými výkony nás zaujal. Je to mladý, perspektivní centr. Věříme, že na své výkony z extraligy i reprezentace úspěšně naváže i v našem dresu," řekl generální manažer Martin Straka pro klubový web.

Zprávy ze dne 29. dubna 2025

HC Škoda Plzeň
29. dubna 2025 · 11:13

Útočník Ivo Sedláček, který působil poslední dvě sezony v týmu Kiekko-Pojat Joensuu v druhé nejvyšší finské lize, se stal hráčem Plzně. Jednadvacetiletý odchovanec Komety Brno podepsal s Indiány dvouletou smlouvu. Klub o tom informoval na svém webu.

Zprávy ze dne 15. dubna 2025

Karlovy Vary
15. dubna 2025 · 15:29

Z Karlových Varů to nejsou jediné odchody. Klub se rozloučil také s další šesticí hráčů: nová angažmá čekají na Dávida Grígera, Michala Plutnara, Tarmo Reunanena, Daniela Kružíka, Davida Kofroně a Eirika Salstena

Zprávy ze dne 1. dubna 2025

HC Škoda Plzeň
1. dubna 2025 · 08:00

Tým Plzně se v základní části vyhrabal z pekel, nakonec ztrácel jen šest bodů na elitní čtyřku. Po vyřazení v předkole s Mladou Boleslavi končili Indiáni s pocitem, že měli na víc. Teď už se dívají dál. „Už během sezony jsme společně stavěli tým s tím, abychom byli ještě lepší,“ řekl spolumajitel klubu a sportovní manažer Martin Straka na setkání s novináři. S kým se rozloučí? A kdo by mohl přijít? Více čtěte ZDE>>>

Zklamaní plzeňští hokejisté po vyřazení v předkole play off
Zklamaní plzeňští hokejisté po vyřazení v předkole play off

Zprávy ze dne 21. března 2025

HC Škoda Plzeň
21. března 2025 · 12:47

Hokejisty Plzně povede i do příští extraligové sezony v roli hlavního kouče Josef Jandač. S vedením Západočechů se domluvil na prodloužení spolupráce.

Zprávy ze dne 2. března 2025

Důležitý moment
Karlovy Vary
2. března 2025 · 16:46

Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec aktuální extraligové sezony Ondřej Beránek bude dál nastupovat za Karlovy Vary. S klubem se loňský mistr světa z Prahy dohodl na smlouvě na další tři roky. Beránek obléká dres Energie už od roku 2012, kdy přišel v mládežnickém věku z Havlíčkova Brodu. „Hrozně moc si vážím toho, že jsem dostal nabídku. Ve Varech jsem strávil půlku svého života. Přirostlo mi to k srdci, a i to je důvod, proč zůstávám,“ řekl devětadvacetiletý útočník.

Zprávy ze dne 28. února 2025

Karlovy Vary
28. února 2025 · 21:12

Útočník Filip Koffer bude i v příští sezoně nastupovat za Karlovy Vary. Třiadvacetiletý hráč se dohodl s klubem na prodloužení smlouvy. V dresu Energie se Koffer představí už ve čtvrté sezoně. „Jsem hrozně rád, že o mě Energie měla zájem. Cítím, že klub jde krok za krokem nahoru a já chci být součástí úspěšných Varů,“ řekl Koffer. V tomto ročníku dosud nasbíral v 46 zápasech pět gólů a šest asistencí. V extralize má bývalý hráč Pardubic na kontě 20 branek a 18 asistencí z 212 utkání.

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů