Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Video placeholder
Cesta mistrovského poháru ze Síně slávy až na led O2 Areny
Zkušený obránce Jakub Jeřábek se stal novou posilou Třince
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Reprezentační obránce Jakub Jeřábek posílil mistrovský Třinec
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
35
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (1)

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.

„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“

V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“

Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.

Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 8. srpna 2023

Motor České Budějovice
8. srpna 2023 · 13:02

Po minulé nepříliš povedené sezoně se pokusí o restart v zahraničí. Václav Karabáček se po téměř pěti letech loučí v Českých Budějovicích a vydává se do Švédska. Sedmadvacetiletý útočník, který má ve sbírce stříbrnou medaili z mistrovství světa hráčů do 18 let z roku 2014, bude oblékat dres Västerviku, týmu z druhé nejvyšší švédské ligy. V posledním ročníku odehrál za Motor 33 utkání, ve kterých nebodoval a následně byl poslán na hostování do Jihlavy. Ve Skandinávii může pookřát. V severském klubu si libují, že získali zapáleného praváka s dobrou výškou a střelou. „Víme, že se v Česku trochu zasekl, ale má správný přístup. Chce postoupit dál ve své kariéře,“ uvedl generální manažer Victor Öhman pro klubový web. V tuzemsku na sebe Karabáček upoutal pozornost, když v jednom utkání vyhrožoval sudímu, že ho zapálí. Populární byl obzvláště u jihočeských fanoušků.

 

Někdejší mládežnický reprezentant Václav Karabáček dře v dresu Českých Budějovic
Někdejší mládežnický reprezentant Václav Karabáček dře v dresu Českých Budějovic

Zprávy ze dne 27. července 2023

HC Škoda Plzeň
27. července 2023 · 15:30

Všude dobře, v Plzni nejlíp. Západočeši posílili jádro vlastních odchovanců. Jakub Lev se vrátil po šesti letech, Petr Straka po dvou. Za místního je brán i další příchozí písecký rodák Miroslav Indrák, který tady vyrůstal od dorostu. „Je to naše filozofie. Chceme mít plzeňské kluky, jako to bývalo dřív. Hráli jinde, snažíme se je dostat zpátky a k nim získat další hráče,“ potvrdil trenér Petr Kořínek. VÍCE čtěte ZDE>>>

 

Jakub Lev se po šesti letech vrátil do mateřské Plzně
Jakub Lev se po šesti letech vrátil do mateřské Plzně

Zprávy ze dne 26. července 2023

Motor České Budějovice
26. července 2023 · 06:00

Na minulost chce zapomenout, teď je v Českých Budějovicích, aby se vrátil! Útočník Dominik Simon po nepovedené štaci ve Spartě a pauze chystá comeback. „Stoprocentně,“ odpoví bez váhání na otázku, zda chce působit v Motoru. ROZHOVOR s bývalým hráčem Pittsburghu čtěte ZDE>>>

 

Dominik Simon se zapojil do přípravy v Českých Budějovicích, v rozhovoru promluvil o krizovém roku
Dominik Simon se zapojil do přípravy v Českých Budějovicích, v rozhovoru promluvil o krizovém roku

Zprávy ze dne 24. července 2023

Motor České Budějovice
24. července 2023 · 20:11

Z nezávazného pobytu na ledě může vzniknout něco víc. Dominik Simon naskočil do tréninku Českých Budějovic, kde má přípravu pod palcem Ladislav Čihák. Útočníka s 256 starty a 77 body v NHL pojí s novým koučem Motoru dřívější známost z Plzně, kde si oba sedli. „Zatím je předčasné cokoli komentovat,“ dává najevo sportovní manažer klubu Jiří Novotný. VÍCE čtěte ZDE>>>

Dominik Simon trénuje v Budějovicích
Dominik Simon trénuje v Budějovicích
HC Škoda Plzeň
24. července 2023 · 18:45

V Plzni se budou v nadcházející sezoně opírat o tandem mladých brankářů s reprezentačními ambicemi. Dominik Pavlát (23) debutoval za Česko před mistrovstvím světa proti Německu. Nově příchozí Slovák Samuel Hlavaj (22) na šampionátu třikrát nastoupil. „Vedl si výborně,“ pochválil trenér plzeňských brankářů Rudolf Pejchar. Oba gólmani se již připravují na západě Čech. VÍCE čtěte ZDE>>>

Brankář Plzně Dominik Pavlát na tréninkovém kempu Colorada
Brankář Plzně Dominik Pavlát na tréninkovém kempu Colorada
Slovenský brankář Samuel Hlavaj zaujal na mistrovství světa, nyní bude hájit branku Plzně
Slovenský brankář Samuel Hlavaj zaujal na mistrovství světa, nyní bude hájit branku Plzně
Důležitý moment
Motor České Budějovice
24. července 2023 · 11:56

Dostane příležitost k restartu kariéry? S hokejisty Českých Budějovic se do společné přípravy zapojil také útočník Dominik Simon. Bývalý hráč Pittsburghu či Calgary, se kterým Sparta po konci minulé nepovedené sezony rozvázala kontrakt, využil známosti s trenérem Motoru Ladislavem Čihákem. Případný přestup na jih Čech osmadvacetiletého rodáka z Prahy záleží na jednání v následujících týdnech. Vedení Jihočechů rovněž potvrdilo definitivní konec střelce Zdeňka Doležala v klubu.

HC Škoda Plzeň
24. července 2023 · 09:48

Plzni vítají další zahraniční posilu. Západočeši se dohodli se zkušeným kanadským útočníkem Lukem Adamem. Třiatřicetiletý centr, který posledních sedm let působil v Německu, se v klubu dohodl prozatím na roční smlouvě. „Má výbornou střelu, navíc je silný v předbrankovém prostoru i u mantinelu. Věříme, že bude velkou posilou,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web. Rodák ze St. John´s má také zkušenosti z NHL, ve které odehrál 90 zápasů (15 gólů + 11 asistencí) za Buffalo a Columbus.

Zprávy ze dne 23. července 2023

Motor České Budějovice
23. července 2023 · 13:45

Českých Budějovicích má nadále platnou smlouvu. Další sezonu v dresu Motoru ale Zdeněk Doležal zřejmě nepřidá. Třicetiletý útočník se nezapojil do společně přípravy s Jihočechy a jeho další osud se řeší. Důvod? „Je to interní věc klubu,“ prozradil trenér Ladislav Čihák pro českobudějovický Deník. Odchovanec Sparty by si měl momentálně hledat nové angažmá. V posledním ročníku se dost trápil, v 30 odehraných zápasech dal hráč s pověstí střelce jen čtyři góly a přidal dvě asistence. Na hostování v Hradci Králové nebodoval v osmi utkáních ani jednou.

 

Gólová radost útočníka Zdeňka Doležala z Českých Budějovic
Gólová radost útočníka Zdeňka Doležala z Českých Budějovic

Zprávy ze dne 14. června 2023

HC Škoda Plzeň
14. června 2023 · 11:40

Plzni si pojistili služby jednoho z lídrů. Zkušený útočník Tomáš Mertl má sice smlouvu na nadcházející ročník, s předstihem se ale dohodl na prodloužení kontraktu do konce sezony 2024/25. „Tomáš v našich barvách již odehrál pět sezón, a je proto nedílnou součástí týmu. Věříme, že naváže na své úspěšné plzeňské roky a bude nám také pomáhat výchovou mladých hráčů v kabině,“ řekl klubový boss Martin Straka.

Zprávy ze dne 29. května 2023

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
29. května 2023 · 13:45

Nečekaný zvrat v Plzni! Západočeši se budou muset obejít bez zkušeného útočníka Petra Jelínka. Byť osmatřicetiletý rodák z Prahy uzavřel v klubu dvouletou smlouvu, nedodrží ji a nakonec i končí kariéru. Důvod? Dostal nabídku stát se skautem Los Angeles Kings. „Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Ještě minulý čtvrtek jsem si telefonoval s trenérem Kořínkem a řešili jsme, jak se budu na novou sezonu připravovat. Jenže pak přišla taková nabídka, která se prostě neodmítá,“ uvedl mistr extraligy z roku 2016 pro klubový web.

Zprávy ze dne 25. května 2023

HC Škoda Plzeň
25. května 2023 · 19:00

Do Plzně se vrací známá tvář. Po dvou letech se vrací na západ Čech útočník Petr Straka. Odchovanec klubu, který strávil uplynulé dvě sezony v Litvínově, podepsal smlouvu na dva roky. „Jsem doma. Moc si cením, že jsem dostal šanci se vrátit. A ohromně se těším z toho, že tu můžu ještě něco odehrát. Nikdy nezapomenu na to, že i přes dres soupeře mé jméno po zápase v Plzni fanoušci vyvolávali," uvedl navrátilec pro klubový web.

 

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů