Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 16. dubna 2024
Vítr trápí i hokej. První finále mezi Pardubicemi a Třincem přišlo o fanzónu.
Zprávy ze dne 8. dubna 2024
Útočník Tomáš Vincour se rozhodl ve 33 letech ukončit hráčskou kariéru. Dvojnásobný extraligový šampion v dresu Brna, za které doposud hrál, rozšíří sportovní úsek Komety. „Konec jednou přijít musel. Dostal jsem zajímavou nabídku pracovat pro klub, rozšířit tým ve sportovním úseku. Chtěl bych Kometě vrátit to, co ona dala mně. Těším se na to a věřím, že mě bude práce naplňovat a budu klubu prospěšný,“ uvedl Vincour.
Zprávy ze dne 4. dubna 2024
Hlavním trenérem Brna bude i nadále Jaroslav Modrý. Novým asistentem se stal Kamil Pokorný, který se vrací po třech letech z Třebíče. V realizačním týmu končí jeden z dosavadních asistentů Jiří Otoupalík. Kometa o tom informovala na svém webu.
Třiapadesátiletý Modrý přišel do Brna v průběhu minulé sezony a původně byl asistentem Patrika Martince. Hlavním koučem se stal loni v září, kdy Martinec na svou pozici rezignoval. Kometa pod vedením Modrého obsadila čtvrté místo v základní části, v play off Brno prohrálo ve čtvrtfinále s Litvínovem.
Zprávy ze dne 31. března 2024
Slovenský obránce Peter Čerešňák bude hráčem Pardubic až do roku 2028. Se současným zaměstnavatelem jednatřicetiletý rodák z Trenčína prodloužil smlouvu o dvě sezony, stávající kontrakt mu měl vypršet v roce 2026. Klub vítěze základní části extraligy to oznámil po vítězném vstupu pardubického týmu do semifinálové série play off s Litvínovem. „Je to jeden z našich nejkvalitnějších hráčů a určitě i jeden z nejkvalitnějších hráčů celé extraligy. Do budoucna je pro nás Čero základním stavebním kamenem,“ konstatoval pardubický asistent trenéra Petr Sýkora na klubovém webu.
Zprávy ze dne 28. března 2024
Brněnský hokejový boss Libor Zábranský si vždycky přál mít v Kometě co nejvíc bratrů Zohornů. Ideálně všechny tři. Příchod Tomáše (Pardubice) a Radima (Pittsburgh) neklapne, ovšem Hynek (33) se podle informací iSport.cz stane velkou posilou týmu pro příští sezonu. Ve švédském Oskarshamnu končí, jeho návrat po šesti letech pod Špilberk je prý hotovou věcí. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 27. března 2024
Vyřazení ve čtvrtfinále s Litvínovem bolí. Fanoušci Komety se z něj budou nějaký čas sbírat. Klub však nemůže složit ruce do klína a vzdychat, proč se to zase nepovedlo. Už dávno se maká na podobě kádru pro příští ročník, kdy se má konečně ukončit čekání na extraligovou medaili. Trvá neúměrně dlouho, už šest let. Je jasné, že následovat budou změny v kádru. Opět zásadní, na klíčových pozicích. Rošády proběhnou ve všech řadách, i na střídačce. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 5. března 2024
Obránce Tomáš Dvořák podepsal s Pardubicemi novou smlouvu a bude podle ní hráčem Dynama až do roku 2029. Jak uvedl východočeský klub na svém webu, osmadvacetiletý reprezentační bek je nyní v kádru hráčem s nejdelší aktuálním kontraktem.
Zprávy ze dne 9. února 2024
Útočník Matej Paulovič podepsal novou dvouletou smlouvu v pardubickém Dynamu. V letošní extraligové sezoně odehrál 40 duelů, vstřelil osm branek a na 12 nahrál. „V Pardubicích jsem moc spokojený a jsem rád, že tu můžu působit. Z pokračování v Dynamu mám radost,“ řekl Paulovič, který na východě Čech působí od ledna 2020. V klubu si tedy protáhne angažmá minimálně do roku 2026.
Zprávy ze dne 1. února 2024
Šel se rozloučit, sedl do narvaného auta a vyrazil na Pardubice. Dominika Pavláta (24) nakonec Plzeň přeci jen vyměnila za Milana Kloučka. „Můžeme, pár hodin teď pojedu,“ souhlasil reprezentační brankář s rozhovorem pro deník Sport a web iSport.cz po trejdu. Dlouho se o výměně mluvilo, na stole byla pár týdnů. Kluby si ale plácly až poslední den přestupové uzávěrky. Hodně se těší na lekce vedle profesora Willa. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 31. ledna 2024
Jestli s něčím vyběhne dnes Kometa, čekejte středního útočníka...
Očekávaný trejd brankářů je tu! Pardubice vítají Dominika Pavláta, do Plzně míří Milan Klouček. Analýzu výměny čtěte zde >>>