Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Video placeholder
Cesta mistrovského poháru ze Síně slávy až na led O2 Areny
Zkušený obránce Jakub Jeřábek se stal novou posilou Třince
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Reprezentační obránce Jakub Jeřábek posílil mistrovský Třinec
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
35
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (1)

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.

„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“

V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“

Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.

Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 27. dubna 2024

Karlovy Vary
27. dubna 2024 · 12:47

Útočník Otakar Šik podepsal po dvou ročnících v Jihlavě smlouvu s Karlovými Vary. Odchovanec západočeského klubu získal dvouletý kontrakt s roční opcí.

Zprávy ze dne 26. dubna 2024

Karlovy Vary
26. dubna 2024 · 19:29

Mladý útočník Robin Sapoušek se po necelých dvou sezonách vrací do Česka a opět bude hrát za Karlovy Vary. Západočeši oznámili návrat dvojnásobného medailisty z juniorského mistrovství světa na svém webu. „Robin je hráč s velkým potenciálem. Slibujeme si od něj, že by se mohl stát jedním z klíčových hráčů našeho klubu, stejně jako se to postupně daří Víťovi Jiskrovi,“ uvedl manažer mládeže Energie Bronislav Píša.

Zprávy ze dne 24. dubna 2024

Důležitý moment
Karlovy Vary
24. dubna 2024 · 09:21

Po devíti letech se v Karlových Varech loučí Tomáš Rachůnek. Kam zamíří zkušený útočník? Podle informací iSport.cz se má stát novou akvizicí Komety Brno. VÍCE čtěte ZDE>>>

Tomáš Rachůnek ještě v dresu Karlových Varů
Tomáš Rachůnek ještě v dresu Karlových Varů

Zprávy ze dne 19. dubna 2024

Karlovy Vary
19. dubna 2024 · 21:36

Útočník TomášRachůnek opouští extraligové KarlovyVary, kde působil od roku 2015 s krátkou pauzu pro angažmá v Liberci v části sezony 2020/21. Klub o tom informoval na svém webu. Třiatřicetiletý zlínský odchovanec patřil k tahounům Energie a v této sezoně byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu za Slovákem Dávidem Grígerem.

Zprávy ze dne 9. dubna 2024

Důležitý moment
Karlovy Vary
9. dubna 2024 · 09:38

Kabinou Karlových Varů se prohnala vichřice! V klubu z lázeňského města dochází po konci sezony k velké čistce, končí rovnou devět hráčů. Z obránců odcházejí Tomášové Bartejs a Havlín, Lukáš Pulpán, Matěj Stříteský a Garrett McFadden. V útoku Energie nebudou pokračovat Jan Bernovský, Roman Přikryl, Jan Hladonik a Švéd Lukas Zetterberg. Je navíc docela pravděpodobné, že u Západočechů skončí také finský forvard Iikka Kangasniemi. Karlovarské vedení ale také nevylučuje, že se s hráčem dohodne na pokračování.

Zprávy ze dne 8. dubna 2024

HC Olomouc
8. dubna 2024 · 11:05

Olomouci si mohou mnout ruce. Obránce Jakub Sirota se s klubem dohodl na roční prodloužení smlouvy. Pětadvacetiletý rodák z Kroměříže o svém pokračování u Hanáků informoval fanušky prostřednictvím videa. Pětadvacetiletý rodák z Kroměříže se před rokem vrátil do Česka po letech v zámoří. Ve své první extraligové sezoně se stal příjemným zjevením, ze kterého se vyklubala nenápadná hvězda.

Zprávy ze dne 28. března 2024

HC Olomouc
28. března 2024 · 13:00

První posilou hokejistů Olomouce pro příští extraligovou sezonu se stal útočník PetrFridrich. Třiadvacetiletý hráč, který má na kontě sedm reprezentačních startů, přichází na Hanou z Vítkovic. Olomouc o jeho angažování informovala na svém webu. „Jedná se o mladého perspektivního hráče, který svou typologií přesně zapadá do našeho mužstva. O svých kvalitách již přesvědčil v minulých sezonách a jsem velice rád, že jsme tohoto hráče získali,“ uvedl generální manažer Erik Fürst.

Zprávy ze dne 26. března 2024

Důležitý moment
Karlovy Vary
26. března 2024 · 18:12

Hokejisté Karlových Varů už ví, kdo je bude příští sezonu trénovat! Hlavním koučem bude Pavel Patera, asistentem další olympijský vítěz z Nagana David Moravec a trenérem brankářů místní legenda Lukáš Mensator. Všichni podepsali dvouleté smlouvy. „Cítím z obou trenérů chuť do práce, ambice něco dokázat a trenérsky se dále posouvat. Zasmluvnění trenérských pozic bylo důležité i s ohledem na pokračující stavbu týmu na nadcházející sezonu. Realizační tým na 24/25 projde výraznou obměnou a je dobře, že do Energie přichází někdo zvenčí s novým pohledem,“ uvedl k nové trojici jednatel Energie Daniel Tobolka.

Zprávy ze dne 31. ledna 2024

Karlovy Vary
31. ledna 2024 · 14:41

Karlovy Vary ulovily ze slovenského Popradu kanadského obránce Garretta McFaddena.

Zprávy ze dne 10. ledna 2024

Karlovy Vary
10. ledna 2024 · 15:32

Náhradní brankář Karlových Varů Vladislav Habal zůstane na západě Čech až do roku 2025. Současný parťák Dominika Frodla prodloužil s Energií smlouvu. V probíhající sezoně zasáhl dvaatřicetiletý gólman do čtyř utkání v extralize, dalších osm startů přidal na hostování v Sokolově v rámci Chance ligy.

Zprávy ze dne 22. října 2023

Důležitý moment
HC Olomouc
22. října 2023 · 19:57

Dvojitá radost v Olomouci. Poté, co Hanáci porazili v nedělním 13. kole Tipsport extraligy Litvínov 2:1 a ukončili tak soupeřovi sérii 11 výher v řadě, představilo vedení klubu další staronovou posilu. Po Janu Káňovi bude olomoucký dres opět oblékat útočník Karel Plášek. Třiadvacetiletý rodák z Přerova se do Česka vrací po výměně z Vancouveru do Pittsburghu, který následně s hráčem bezpodmínečně rozvázal kontrakt.

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů