Litvínov v přípravě zničil Plzeň 7:0! Káňa hattrickem srazil Třinec

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

V úterním programu přípravných utkání před novou sezonou Tipsport extraligy se zaskvěla Olomouc, která díky hattricku útočníka Jana Káni porazila Třinec 4:3 pod vedením bývalého kouče Hanáků Zdeňka Motáka. Litvínov doma rozstřílel Plzeň 7:0. Mladá Boleslav v přípravném derby vyhrála 3:1 nad Libercem. Karlovy Vary porazily prvoligové Litoměřice 3:1. Vítkovice zahájily přípravu ve Švýcarsku a Francii prohrou 1:3 se Ženevou.

Litvínov díky dvěma využitým přesilovým hrám vedl už v 6. minutě 2:0, postarali se o to Petr Straka a Patrik Zdráhal. V úvodu druhé části se prosadil Filip Helt a v závěrečném dějství se zapsal podruhé mezi střele Straka. Další početní výhodu využil Denis Zeman a skórovali také Jiří Fronk a Jindřich Abdul

Poprvé se Káňa v dresu Olomouce prosadil v 5. minutě v přesilové hře střelou od modré čáry. Oceláři ale ještě v první třetině otočili stav díky brankám Miloše Romana a Tomáše Marcinka, který zužitkoval početní výhodu. Ve 24. minutě vyrovnal Jan Bambula a v čase 34:47 skóroval z úniku Káňa. Tři minuty před koncem druhé části smazal ztrátu domácích Alan Lyszczarczyk. V 52. minutě ale rozhodl Káňa, který se zbavil Marka Ročáka a překonal Marka Mazance.

Mladou Boleslav dostal do vedení v čase 3:45 David Šťastný. V 18. minutě sice vyrovnal Sebastián Čederle, ale v polovině utkání vrátil Bruslařskému klubu náskok Jan Stránský, který ještě svou druhou trefou v utkání v 55. minutě pečeti výsledek.

Karlovy Vary vedly díky brankám Daniela Kružíka z 10. a 22. minuty 2:0 a 35 sekund před koncem druhé třetiny jim zajistil už tříbrankový náskok Matěj Zabloudil. Výsledek zkorigoval po 107 sekundách závěrečného dějství Jakub Šedivý.

Vítkovice ztratily duel se Ženevou ve druhé třetině, v které skórovali Benjamin Antonietti, Alessio Bertaggia a Linus Omark. Ve 45. minutě zkorigoval výsledek Jan Bernovský. Ostravany čeká ještě ve středu v Le Sentier zápas s Lausanne a potom duely ve Francii s Chamonix a Grenoblem.

Domácí: 03:45. Šťastný, 31:54. Stránský, 54:19. Stránský

Hosté: 17:56. Čederle

Domácí: Novotný (Stuchlík) – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Åberg, Fořt, Lantoši – Kousal, Najman O. (A), Šťastný – Lunter, Kotala, Stránský (C) – Beránek, Bičevskis, Eberle

Hosté: Neužil (Kváča) – Derner, Melancon, Rosandič, Ivan, Vitásek, Dvořák, Aubrecht – Najman A., Bulíř (C), Frolík – Jiruš, Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, Jelínek (A), Čederle – Dlouhý, Šír (A), Jenčovský

Hodek, Horák – Kajínek, Axman

ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav

Domácí: 16:40. Roman, 19:15. Marcinko, 37:00. Lyszczarczyk

Hosté: 04:39. Káňa, 23:09. Bambula, 34:47. Káňa, 51:50. Káňa

Domácí: Mazanec (Daněček) – Doudera, Marinčin, Ročák, Čukste, Zahradníček Jeřábek – Roman, Vrána, Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Marcinko, Voženílek – Hrňa, Lyszczarczyk, Kurovský

Hosté: Konrád (Špunar) – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček – Klimek, Nahodil, Musil – Káňa, Anděl, Orsava – Olesz, Kolouch, Kunc – Navrátil, Kučera, Bambula – Kusko

Werk arena, Třinec

Domácí: 09:42. Kružík, 21:36. Kružík, 39:25. Zabloudil

Hosté: 41:47. Šedivý

Domácí: Hamalčík (Dybal) – Rohan, Kočí, Mikyska, Tůma, Dorot, Krajčík (A), Anton – Koblasa, Baláž, Zabloudil (C), Kofroň, Sapoušek (A), Kružík, Handl, Adámek, Šmajda, Váňa, Jiskra

Hosté: Král (Sklíba) – Šindelek, Holý, Hampl, Šedivý, Kroupa, Böhm, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman, Cikhart, Vitouch, Fajda, Pártl, Soukup, Ramik

Kostourek, Zubzanda – Gerát, Baxa

Tréninková hala, KV Arena, Karlovy Vary

Domácí: 01:00. Straka, 05:22. Zdráhal, 21:54. Helt, 45:23. Straka, 51:01. Zeman, 52:47. Fronk, 53:15. Abdul

Hosté:

Domácí: Zajíček (Godla) – Zile, Zeman, Kolář, Friebergs, Demel (A), Strejček, Baláž – Abdul, Estephan, Zdráhal – Straka (C), Stránský, Hlava – Chalupa, Sukeľ, Fronk – Berka, Helt, Havelka.

Hosté: Pavlát (Vondraš) – Kremláček, Zámorský (A), Kaňák (A), Budík, Baránek, Vitaloš, Kvasnička – Rekonen, Bitten, Lang – Suchý, Kodýtek (A), Dvořák – Blomstrand, Meyer, Hrabík – Adamec, Malát, Sedlák.