SESTŘIH: Vítězný debut Kempného! Za Spartu prodloužení rozhodl Řepík

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Sparty porazili v předehrávaném utkání 31. extraligového kola Vítkovice 3:2 v prodloužení. Pražané, v jejichž dresu debutoval obránce Michal Kempný, vyhráli po sérii tří zápasů bez bodového zisku podruhé za sebou a poskočili na šesté místo. Ostravané dvakrát vyrovnali, ale nevyužili možnost vystřídat v čele tabulky Pardubice, na které se bodově dotáhli. V čase 60:41 rozhodl kapitán Sparty Michal Řepík. SESTŘIH nejzajímavějších momentů sledujte v článku iSport.cz.

Navrátilec z NHL Kempný naskočil do sestavy ve druhé obranné dvojici s Miklišem. Hostům scházel ofenzivní lídr Mueller.

První větší příležitost ke změně skóre měl Lakatoš. V páté minutě se dostal za záda sparťanů, ale Kořenář, který tentokrát dostal přednost před Kovářem, ho vychytal. Na druhé straně zahrozil z dorážky Michal Vitouch, i Stezka byl však pozorný.

V deváté minutě se provinil proti pravidlům devatenáctiletý extraligový debutant Hauser. Dostal trest za faul vysokou holí, k němuž přidali sudí po přezkoumání na videu ještě další dvě minuty. Ostravané však byli v dlouhé početní výhodě bezzubí a větší příležitost si připravit nedokázali.

Do vedení šla v 15. minutě Sparta, když Sobotka zakončil rychlou souhru elitního útoku. Jen o chvilku později vzal Tomášek na sebe koncovku přečíslení dva na jednoho, ale Stezka ho skvěle vychytal lapačkou.

Ve druhém dějství prověřil Kořenáře nebezpečným pokusem Půček, na opačné straně se dostal k zakončení Kempný, stav se však neměnil. Chybu Moravčíka nepotrestal Chlán. S dalším pokusem neuspěl Kempný.

Faul Tomáška v 37. minutě přinesl povedenou přesilovku Vítkovic, v níž mířila na Kořenáře jedna rána za druhou. Činili se především Mikuš a Lakatoš, vyrovnání se však nedočkali.

V závěru početní výhody Marosz hodně zariskoval přihrávkou naslepo před Stezkou. Vystihl ji Sobotka, který byl rázem s Horákem před brankovištěm Ostravanů, zakončil sám bleskovým forhendem, ale Stezka se překvapit nenechal.

Ostřejší potyčka těsně před druhou pauzou vyústila v přesilovku hostů zkraje třetího dějství, ti ji však ani tentokrát nezužitkovali. Ve 46. minutě pálil z ideální pozice mezi kruhy na trochu rozhozeného Stezku Konečný, ale neuspěl. Podobně dobře nabito měl o chvilku později David Vitouch, Stezka však dál držel hosty ve hře o body.

V polovině třetí části pykal Kempný a trest mu zkrátil Lakatoš, když z kruhu pověsil puk do bližšího růžku branky. S odpovědí přispěchal už po 35 sekundách Erik Thorell. Hosté se však nevzdali a v 55. minutě vyrovnal po nahrávce Lindberga od zadního hrazení Kalus. Zápas dospěl do prodloužení, které ukončil už po 41 sekundách Řepík.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (Sparta): „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Měli jsme tam dobrý pohyb, bylo tam dost šancí a byli jsme rádi, když jsme jednu proměnili ve vedoucí gól. Od druhé třetiny to bylo vyrovnané utkání, bohužel jsme měli dost vyloučených, ale ta oslabení jsme sehráli velmi slušně. Když jsme pak dali gól na 2:1, bohužel jsme dostali zbytečný gól po nahrávce zpoza brány, což by se stát nemělo, ale stalo se. Jsme rádi, že jsme pak dali ten vítězný gól.“

Radek Philipp (Vítkovice): „V zápase jsme hráli poměrně dost přesilovek, ale nepomohli jsme si s nimi. Hnali jsme se za vyrovnáním. Když jsme pak vyrovnali, tak jsme hned dostali z protiútoku gól, takže v nás byla taková malá dušička, že to už nezvrátíme, ale kluci hrábli a srovnali. Bylo to vyrovnané utkání a s bodem na obou stranách musí být spokojenost. Nás mrzí, že jsme prohráli, když jsme udělali chybu v prodloužení, která nakonec rozhodla.“

Domácí: 14:23. Sobotka, 51:50. E. Thorell, 60:41. Řepík

Hosté: 51:15. Lakatoš, 54:06. Kalus

Domácí: Kořenář (J. Kovář) – Krejčík, Moravčík, Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Polášek (A) – Sobotka (A), Horák, Řepík (C) – E. Thorell, D. Vitouch, Tomášek – D. Simon, G. Thorell, Hauser – Safin, M. Vitouch, Konečný.

Hosté: Stezka (Klimeš) – Mikuš (A), Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Dej, Lindberg, Kalus – Lednický, Marosz, Krejsa.