SESTŘIH: Kladno - Pardubice 1:4. Gól Plekance, pak obrat lídra. Jágr 0+1

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka

Lídr extraligové tabulky Pardubice uspěl na ledě posledního Kladna v dohrávce 27. kola 4:1 a zvýšil náskok před Vítkovicemi na čtyři body. Hokejisté Dynama sice po první třetině po brance Tomáše Plekance (asistoval mu Jaromír Jágr) prohrávali, ale druhé dějství opanovali třígólovým rozdílem a náskok už nepustili. Trefili se Pavol Štetka, Adam Musil a Patrik Poulíček, v závěru duelu ještě navýšil Matej Paulovič.

Pardubice se musely obejít bez potrestaného útočníka Roberta Kousala. Hned v úvodu musel řešit hrozbu proti prvnímu útoku Dynama Brízgala, který vyřešil v první třetině i další nebezpečné situace lídra. Ve 13. minutě kryl betonem i Paulovičovu střelu.

Mezitím na druhé straně prověřili Willa Brodecki, po vyjetí zpoza branky Jágr a také z protiútoku Beran. Rytíři se dočkali vedení 34 sekund před koncem první třetiny. Plekanec se na pravém kruhu uvolnil přes Válu a překonal Willa.

Na začátku druhé části nevyzrál na Brízgalu u levé tyče Radil. Kladenský gólman si poradil i s Paulovičovou šancí. Dynamo mělo převahu, ale domácí se úspěšně bránili. Brízgala si poradil i se zakončením kapitána Poulíčka. Ve 32. minutě už se hosté dočkali. V přečíslení se po Zohornově asistenci trefil do odkryté branky Slovák Štetka a v devátém extraligovém utkání se dočkal premiérové branky.

SESTŘIH: Kladno - Pardubice 1:4. Gól Plekance, pak dominance lídra

Za 88 sekund už Dynamo vedlo. Herčík z pozice mezi kruhy prostřelil kladenské gólmana a Adama Musil dorazil z brankoviště ležící puk za čáru. V 38. minutě hosté při první přesilové hře po vyloučení Brízgaly za zdržování hry zvýšili na 3:1. Po Ciencialově přihrávce se trefil z mezikruží Poulíček. Odpovědět mohl Jágr a Dynamo odolalo i při dalším náporu elitní kladenské formace.

V úvodu třetí části připravil Michnáč při svém prvním střídání v utkání střeleckou pozici pro Ticháčka, který ale neměl přesnou mušku. Na druhé straně ve 43. minutě kryl Brízgala Ciencialův únik i Hykovou střelu. Will si poradil s Plekancovým pokusem. Brízgala podržel domácí při možnostech Hyky, Sedláka a Adama Musila. V 54. minutě ale už pojistil výhru Paulovič. Stav už se nezměnil ani při kladenské power play.

Hlasy trenérů:

Otakar Vejvoda mladší (Kladno): „Byli jsme spokojení s první třetinou. Od začátku druhé třetiny od prvního střídání jsme hráli méně disciplinovaně s pukem. Když Pardubice převzaly taktovku, tak jsme byli ještě pasivnější, jak ve vlastní třetině, tak jsme nevyhrávali žádné souboje v útočnému pásmu, když už jsme se tam dostali. Díky Brízgalovi, který byl fantastický, tak to bylo jen 1:4.“

Radim Rulík (Pardubice): „Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře. První třetina byla z naší strany hodně profesorská a zaslouženě jsme byli potrestaní. Trošku jsme si to vyříkali v kabině a od druhé třetiny jsme malinko přidali. Byli jsme rádi, že jsme skóre otočili. Ve třetí třetině jsme se to snažili pohlídat. Viděli jsme poslední zápasy Kladna a vůbec nehráli špatně. Vyhráli ve Vítkovicích, je to houževnatý tým. Pro nás to byl těžký soupeř a jsme rádi, že jsme to zvládli.“

Domácí: 19:26. Plekanec

Hosté: 31:05. Štetka, 32:33. A. Musil, 37:03. Poulíček, 53:46. Paulovič

Domácí: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – M. Procházka, Pytlík, Beran – O. Bláha II, Zikmund (A), Melka – Michnáč.

Hosté: Will (Matěcha) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář (A), Vála, Tvrdík – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), T. Zeman – Herčík, A. Musil, Vondráček.