7. února 2023 • 12:05

Sedlák setřásl škatulky a září: otravný mol i vichřice, ruský háček se smlouvu

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před Vánoci přiletěl Lukáš Sedlák z Philadelphie. Hrát NHL v týmu, který nevyhrává, mu nedávalo smysl. Je v nejlepších letech, chce vyhrávat, být úspěšný. Tak se rozhodl, že rozběhne svoji smlouvu v Pardubicích. Extraliga v něm má výraznou figuru. „Lukáš by klidně mohl makat na poli, obrovský dříč,“ popisuje hvězdu soutěže brankář Roman Will.České hokejové publikum Lukáše Sedláka poprvé vážně zaregistrovalo, když na něj ukázal v sezoně 2016/2017 trenér John Tortorella. Po pěti letech za mořem se útočník dočkal, naskočil do NHL. Ve třiadvaceti vletěl v Columbusu do speciální čtvrté formace ke zkušeným mazákům Samu Gagnerovi a Scottu Hartnellovi.

Zaujalo, že umí všechno. O každý puk se rve jak hladové zvíře. Nezastaví, kmitá nohama. Zapojit se do kombinace? Ale prosím! Slušná střela, nahrávka. Když je potřeba hrábnout dozadu? Než to dořeknete, už sviští zpátky.

Jenže jako kdyby na univerzálnost i za mořem dojel. Columbusu se parádní a ne příliš nákladná výplň, která ucpe díru v sestavě, hodila. Sem si ho zařadil už navěky. Štve vás, když dobře víte, že dovedete mnohem víc, ale nemáte prostor zmíněné „víc“ ukázat.

„Lukáš je výtečný two-way forvard, dovede hrát

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud