Fanoušci Litvínova vyprázdnili kotel: Nedalo se to nevnímat. Nakonec slavili

Autor: Pavel Bárta
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Z prvních dvou střel lovili dva góly. Ve třetí minutě se ozval pískot a pokřik „My chceme Chezu!“. Před druhou částí fanoušci na Jižní tribuně vyprázdnili kotel. Vrátili se po prvním gólu domácích před polovinou zápasu. Litvínov začal zle, na konci však zněl zvon vítězství. Po třech letech doma porazil Třinec, a to na den přesně. Za výhru 4:3 v prodloužení bral dva body. „I když jsme závěr nezvládli a nemáme víc, jsem rádi,“ přiznal Matúš Sukeľ, který se podílel na rozhodující trefě ze 63. minuty.

Téměř po roce se do extraligy vrátil Petr Vrána. Prodělal operaci zápěstí, za Třinec nastoupil poprvé od vítězného finále na jaře loňského roku. S céčkem na dresu začínal ve třetím útoku mezi Draveckým a Chmielewskim, jakmile po zranění v obličeji na nějakou dobu vypadl Tomáš Marcinko, přesunul se 37letý centr přechodně do první lajny k Růžičkovi s Daněm.

„Některé věci se nedají uspěchat a člověk je pro jistotu víc opatrný. Před zápasem byla trošku nervozita, protože jsem dlouho nehrál, v Litvínově mají jiné hřiště, které jsem ještě nezkusil. Po utkání přišlo zklamání, měli jsme to dobře rozehrané. Zbytečnými vyloučeními a výpadky z naší hry jsme přišli o vedení,“ hodnotil svůj první zápas v elitní soutěži po 297 dnech.

Už v 51. sekundě nachytal Andrej Nestrašil střelou ke vzdálenější tyči domácího gólmana. Neuběhly tři minuty a Libor Hudáček ho prostřelil podruhé. Matej Tomek si do té doby nesáhnul na puk, ale v brance zůstal. „Po tom, co předvedl v předchozích zápasech i později v tomhle utkání, můžu říct, že mužstvo podržel,“ vracel se litvínovský trenér Karel Mlejnek.

Po první přestávce přestal existovat ropácký kotel. Další z protestů proti tomu, co Verva předvádí. „Nedá se to nevnímat, ale snažím se na to nemyslet, když jsem na ledě. Jsem rád, že jsme brzy dali gól, netrvalo to dlouho a zase nám začali fandit,“ líčil kapitán Sukeľ.

Osazensvo se z koutů tribuny vrátilo na prostředek poté, co v čase 28:00 skóroval Jindřich Abdul. V první části marný Litvínov se zvedl a do přestávky vyrovnal, těsně před ní ještě Martin Havelka vybouchal Draveckého a do kabiny se řítil bez helmy a rukavic. Pro mužstvo doping jako hrom.

Litvínov - Třinec: Jaks svou druhou brankou v zápase potrestal menší chybu Růžičky, 4:3

Třinec z posledních dvanácti partií vyhrál jen dvě a připsal si osm bodů z 25 možných. Verva patří k jeho oblíbeným soupeřům, dlouhodobě se na ni Ocelářům daří. Naposledy padli předloni v březnu a na Hlinkově stadionu neprohráli přesně tři roky, od 19. února 2020. Pětici příznivců na severní tribuně v jejich dresech dělali nějakou dobu radost i tentokrát. Jenže gólový příděl úvodu nerozšířili. „Bohužel jsme nepřidali třetí gól, který by byl smrtící,“ povzdechl si kouč hostů Zdeněk Moták.

„Jsem rád, že jsme se z toho ve druhé části vzpamatovali, i ve třetí jsme hráli výborně a zasloužili jsme si dva body. Ve druhé třetině jsme začali víc agresivně napadat, vyhrávat souboje a tím jsme získávali puky. To byl zlomový moment,“ liboval si Matúš Sukeľ.

Litvínov si pomohl v přesilovkách, využil dvě. A po zápase přišla děkovačka. Před rozhodující situací v prodloužení přálo Krušnohorcům i štěstí. Martin Růžička v útočném pásmu upadl a domácí šli do přečíslení. Sukeľ poslal puk Zdráhalovi, ten před bránou našel Janise Jakse a ten druhou trefou v zápase rozhodl. „O tom prodloužení je. Čeká se na nějakou chybu. Jeden hráč spadne a už je to tři na dva, velká šance. Jsem rád, že to tak dopadlo a góly jsme dali my,“ dodal Sukeľ. Litvínov odskočil od posledního Kladna na tři body, Třinec po další porážce klesl na šestou příčku.

HC Litvínov Vše o klubu ZDE HC Oceláři Třinec Vše o klubu ZDE

Domácí: 28:00. Abdul, 36:14. Š. Stránský, 45:10. Jaks, 62:40. Jaks

Hosté: 00:51. Nestrašil, 02:50. Hudáček, 49:23. Marcinko

Domácí: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Strejček, Freibergs, D. Zeman, Demel (A), Jaks, Šalda – Š. Stránský, Sukeľ (C), Zdráhal – Kudrna, Estephan, Abdul – Fronk, Straka, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt.

Hosté: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Kaňák, J. Jeřábek, Čukste, Roth – Daňo, Marcinko, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Chmielewski, Vrána (C), Dravecký (A) – Buček, M. Roman, Hrňa – Kurovský.