Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 26. ledna 2021

Důležitý moment
Oceláři Třinec
26. ledna 2021 · 11:45

PŘÍCHOD -Třinec posiluje útok, z finské ligy přichází Michael Špaček. Pokud přijde včas potvrzení transferu z finské strany, mohl by Špaček naskočit už v dnešní dohrávce 1. kola v Brně. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 20. ledna 2021

Oceláři Třinec
20. ledna 2021 · 08:45

PŘESTUP - Do kádru Třince se vrací obránce Vladimír Roth. Na konci minulé sezony mu s Oceláři vypršel kontrakt, který neprodloužil kvůli snaze získat zahraniční angažmá. To se ale nepovedlo a větší část letošní sezony byl Roth bez angažmá. Nakonec od prosince do ledna vypomáhal Českým Budějovicím, za které vinou zranění sehrál jen pět zápasů. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 17. ledna 2021

Důležitý moment
HC Sparta Praha
17. ledna 2021 · 16:45

SPEKULACE - V Tipsport extralize vybouchne přestupová bomba. Zkušený obránce Ondřej Němec po náhlém konci v Kometěpodle informací iSport.cz posílí do konce sezony Spartu (VÍCE čtěte ZDE<<<). Dohodě o přestupu mistra světa z roku 2010 a trojnásobného extraligového šampiona k velkému brněnskému rivalovi by již nemělo nic bránit. Podle důvěryhodného zdroje mají trenéři Pražanů o někdejšího reprezentanta obrovský zájem.

Zprávy ze dne 3. ledna 2021

Oceláři Třinec
3. ledna 2021 · 16:20

PODPISY - Vedení Třince posiluje ofenzivní řady. Po návratu Filipa Zadiny a Lukáše Jaška zpět do zámoří přivádějí Oceláři dva kanadské útočníky Jacka Rodewalda a Taylora Leiera. „Po odchodu Zadiny s Jaškem se prosazovala především první formace, zatímco v dalších lajnách jsme to museli kvůli zraněním různě slepovat a pomáhat si hráči z partnerského Frýdku-Místku. Tomu se brzo znovu rozběhne soutěž a my proto museli řešit situaci na hráčském trhu. Měli jsme několik možností, nakonec jsme se dohodli na spolupráci s těmito hráči,“ řekl trenér Václav Varaďa. Oba šestadvacetiletí hráči mají zkušenosti z NHL (Leier 55 zápasů, Rodewald 10 zápasů), mimo rodný kontinent si zahrají vůbec poprvé.

 

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů