Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 5. prosince 2020
SPEKULACE - Devětadvacetiletý obránce Adam Polášek nebude pokračovat ve Vítkovicích. Po vypršení kontraktu se rozhodl s klubem neprodloužit smlouvu. Podle informací deníku Sport by mohl i nadále pokračovat v extralize, a to v dresu Sparty. V pražském klubu v minulosti působil hned dvakrát. Poprvé se v rudém dresu představil po návratu ze zámoří v sezoně 2013/14. Podruhé pak po návratu z KHL v sezoně 2019/20. Mimo Vítkovice a Spartu si zahrál také v Novosibirsku, Nižněkamsku, Soči a ve finské Tappaře.
Zprávy ze dne 1. prosince 2020
PŘÍCHOD - Obránce Vladimír Roth přichází na měsíční výpomoc nováčkovi z Českých Budějovic. V poslední kompletní sezoně 30letý hokejista získal Masarykův pohár s Třincem, ale od léta 2020 byl bez angažmá. Nyní má v rámci mesíčního hostovaní pomoci poslednímu týmu extraligové tabulky. „Vladimír Roth je zosobněná hokejová zkušenost,“ napsal Motor na svůj web o nové posile do obrany. Poprvé by měl téměř po devíti mesících nastoupit ve čtvrtečním televizním utkání proti Spartě. Roth dříve v extralize působil ve Slavii či v Liberci. V KHL odehrál 18 zápasů za Sibir Novosibirsk.
SPEKULACE – Stále se neví, kdy a jak začne NHL. A tak třeba obránce Radko Gudas stále myslí na rozehrání se v Tipsport extralize. Pro iSport Premium potvrdil, že je nadále v kontaktu se Spartou. „Je to moje srdeční záležitost, nejlepší možnost,“ uvedl. O možném angažmá se už bavil se sportovním manažerem Jaroslavem Hlinkou, vše ale záleží na okolnostech ohledně startu nové sezony NHL. Více čtěte ZDE >>>
Zprávy ze dne 14. listopadu 2020
PŘÍCHOD - Zkušený útočník Vladimír Sobotka je novou posilou hokejové Sparty. Třiatřicetiletý forvard jednal i s Pardubicemi, nakonec se ale dohodl s pražským celkem. Bývalý útočník St. Louis, Omsku či Buffala podepsal smlouvu na měsíc s tím, že spolupráci je možné prodloužit. Hrát by mohl už v úterý proti Mladé Boleslavi. Více čtete ZDE>>>