Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 1. srpna 2023

Litvínov
1. srpna 2023 · 11:55

Při posledním změně v kádru zamířili do Litvínova bratři Ondřej a David Kašovi. Další rodák z Kadaně Michal Gut vyrůstal na stejném sídlišti. „Snil jsem o tom, že si s nimi zahraju, ale nečekal jsem, že šance přijde tak rychle,“ usmíval se. ROZHOVOR čtěte ZDE>>>

Litvínovský útočník Michal Gut (uprostřed) by ještě nedávno nevěřil, že se s dlouholetými kamarády Ondřejem a Davidem Kašovými sejde v jednom týmu tak brzy
Litvínovský útočník Michal Gut (uprostřed) by ještě nedávno nevěřil, že se s dlouholetými kamarády Ondřejem a Davidem Kašovými sejde v jednom týmu tak brzy

Zprávy ze dne 25. července 2023

Mladá Boleslav
25. července 2023 · 09:59

Hokejový útočník Radek Veselý nakonec nebude bojovat o smlouvu v extraligové Mladé Boleslavi, jak se obě strany původně dohodly. Klub o tom informoval na webu. „Z avizovaného působení na zkoušku útočníka Radka Veselého nakonec po vzájemné dohodě obou stran sešlo,“ uvedli Středočeši bez dalších podrobností.

Zprávy ze dne 24. července 2023

Mladá Boleslav
24. července 2023 · 21:45

Juhamatti Aaltonen. Snad každý hokejový fanoušek, který v posledních letech sledoval reprezentační zápasy, si tohohle útočníka vybaví. Rychlonohý fofrník z Finska dorazil na závěr kariéry do Tipsport extraligy. Ulovila ho Mladá Boleslav. Po pondělním tréninku se ke zkušené posile vyjádřil sportovní ředitel klubu Martin Ševc. VÍCE čtěte ZDE>>>

 

V roce 2014 se Juhamatti Aaltonen dostal i do hvězdami nabité sestavy Finska pro olympijské hry v Soči
V roce 2014 se Juhamatti Aaltonen dostal i do hvězdami nabité sestavy Finska pro olympijské hry v Soči

Zprávy ze dne 19. července 2023

Mladá Boleslav
19. července 2023 · 11:13

S Mladou Boleslaví se do přípravy na ledě zapojí 27letý útočník Radek Veselý. Prozatím na zkoušku. „Vyloženě časový rámec jsme té zkoušce nedali, počítám ale, že bude trvat minimálně dva týdny,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Martin Ševc. Vyhlášený rebel, který měl v minulosti problémy v několika klubech, strávil poslední sezonu ve Velké Británii a Rumunsku. „Radek se nám ozval sám, po dohodě s Jirkou Kalousem jsme na to kývli. Trochu ho znám a jsem zvědavý, jak na tom teď je. Krom toho věříme, že do tréninků vnese trochu konkurence,“ dodal Ševc.

Radkovi Veselému dává (možná poslední) šanci v extralize Zlín
Radkovi Veselému dává (možná poslední) šanci v extralize Zlín

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů