Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 5. července 2022
Útočníka Adama Rašku čeká první zahraniční angažmá kariéry. Sedmadvacetieltý rodák z Kopřivnice, který v minulé sezoně oblékal dres Mladé Boleslavi, odchází do Velké Británie, kde bude hrát za Sheffield. U Steelers se někdejší hráč Komety, Chomutova, Karlových Varů či Českých Budějovic potká se zkušeným forvardem Martinem Látalem. „Chtěl jsem si vyzkoušet něco nového... Vyhecovat sám sebe a vyhrát ligu,“ uvedl Raška po svém přestupu do anglického klubu.
Zprávy ze dne 15. června 2022
Hokejisty extraligové MladéBoleslavi posílí švédský útočník PontusAberg, který si v roce 2017 zahrál s Nashvillem finále Stanley Cupu. V NHL má na kontě včetně play off 150 zápasů, hájil také barvy Edmontonu, Anaheimu, Minnesoty a Toronta. Naposledy působil osmadvacetiletý hráč ve švédské lize v Timře.
Zprávy ze dne 9. června 2022
Po více jak třiceti letech na střídačce už další sezonu nepřidá. Uznávaný kouč Václav Sýkora se po posledním ročníku rozhodl ukončit úspěšnou trenérskou kariéru. Konec zvažoval již před dvěma roky, zaujala ho ale nabídka od Litvínova, kde asistoval nejprve Vladimíru Országhovi a následně Vladimíru Růžičkou. Po vypršení kontraktu už s odchodem do důchodu neotálel. „Přeci jen už mám svůj věk a nemám tolik energie,“ řekl pro klubový web. Devětašedesátiletý rodák z Kladna, který slavil úspěchy i jako hráč, je jedním z mála českých trenérů, jimž se podařilo prorazit v zahraničí. Dvojnásobný vítěz extraligy působil například ve Finsku, v KHL vedl pražského Lva, ale i Petrohrad či Čerepovec.
Zprávy ze dne 19. května 2022
Vedení Litvínova se povedlo zlákat zajímavou posilu do útoku. Dres Vervy bude nově oblékat forvard Šimon Stránský. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Vítkovic, který působil poslední dva ročníky ve finském Jukuritu, se v klubu dohodl na dvouleté smlouvě. „Šimon je konstruktivní hráč, který by nám měl hodně pomoci v přesilových hrách. Čekáme od něj produktivitu, měl by patřit k lídrům našeho mužstva. Očekáváme od něj velké výkony,“ řekl trenér Vladimír Růžička na adresu mladšího bratra českého reprezentanta Matěje Stránského.