Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 22. srpna 2023

Rytíři Kladno
22. srpna 2023 · 10:51

Kladno posílí útočník Richard Jarůšek. Dvaatřicetiletý hráč působil naposledy ve Vítkovicích, v jejichž dresu si zahrál semifinále play off. „Byli jsme v kontaktu už před minulou sezonou, ale k dohodě nedošlo. Jsme rádi, že jsme se k tomu letos vrátili a dohodli jsme se. Získáváme v něm zkušeného silového útočníka s důrazem v předbrankovém prostoru. Věříme, že naváže na sezony, kdy dával 15 a více gólů,“ uvedl sportovní manažer Rytířů Jiří Burger.

Zprávy ze dne 1. srpna 2023

Litvínov
1. srpna 2023 · 11:55

Při posledním změně v kádru zamířili do Litvínova bratři Ondřej a David Kašovi. Další rodák z Kadaně Michal Gut vyrůstal na stejném sídlišti. „Snil jsem o tom, že si s nimi zahraju, ale nečekal jsem, že šance přijde tak rychle,“ usmíval se. ROZHOVOR čtěte ZDE>>>

Litvínovský útočník Michal Gut (uprostřed) by ještě nedávno nevěřil, že se s dlouholetými kamarády Ondřejem a Davidem Kašovými sejde v jednom týmu tak brzy
Litvínovský útočník Michal Gut (uprostřed) by ještě nedávno nevěřil, že se s dlouholetými kamarády Ondřejem a Davidem Kašovými sejde v jednom týmu tak brzy

Zprávy ze dne 26. července 2023

Důležitý moment
Rytíři Kladno
26. července 2023 · 13:08

Michael Frolík bude po odchodu z Liberce pokračovat v Tipsport extralize v dresu Kladna. Do klubu se jeho odchovanec vrací po 17 letech. „Jsme strašně rádi, že se Frolda vrací na Kladno, kde hokejově vyrostl. Získáváme v něm jednoho z lídrů, který nám potáhne mužstvo na ledě i v kabině,“ těší Frolíkův návrat Jiřího Burgera, sportovního manažera Rytířů.

Michael Frolík se po dlouhých 17 letech vrací do Kladna
Michael Frolík se po dlouhých 17 letech vrací do Kladna

Zprávy ze dne 24. července 2023

Důležitý moment
Rytíři Kladno
24. července 2023 · 13:25

Kladně si mohou oddechnout. Kapitán Tomáš Plekanec přidá u Rytířů minimálně ještě následující sezonu. S mateřským klubem se čtyřicetiletý centr po delším jednání dohodl na pokračování. „Všichni víme, jak je pro nás Pleky důležitý,“ uvedl sportovní manažer Jiří Burger pro klubový web. Někdejší reprezentační lídr si v minulé sezoně připsal 49 kanadských bodů za 16 branek a 33 asistencí. Na prodloužení spolupráce se Kladno domluvilo také s bývalým reprezentantem Jakubem Klepišem.

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů