Sparťanský válec jede! Olomouc ho přibrzdila. Horák: To nám nevyšlo

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Po šesti kolech stále neporažená. Sparta si v pátek udržela perfektní extraligovou bilanci. Do Prahy ji přijela navštívit houževnatá Olomouc, která doslova od prvních sekund dokazovala, že bodový zisk neodevzdá lacino. Tým z hlavního města se na ledě místy hledal, nešly mu přesilové hry, celkově působil mdlým dojmem. Až v čase 27:27 ho z letargie probrala ostrá gólová rána, kterou vyslal Roman Horák. Lídr soutěže od té chvíle začal promítat svou převahu i do výsledku a proti Moře nakonec uspěl poměrem 4:0. Čisté konto zaznamenal Jakub Kovář.

Olomouc proti vedoucímu celku tabulky kousala. Jen co se vhodilo zahajovací buly utkání, pelášil před branku hostující Lukáš Nahodil. Jeho rána do betonu, doprovázená nebezpečným pobytem Jana Knotka před gólmanem Kovářem , měla být prvním varováním, že Hanáci nehodlají v žádném případě uhýbat.

Po brzkých faulech Adama Rutara a Jana Švrčka navíc Sparta nenaladila pohodu ani v přesilové hře pět na tři. Chyběla ji střelba, svého někdejšího brankáře Jakuba Sedláčka prověřila pomálu. Zato když se početní poměr obrátil, host Aron Chmielewski prozvonil horní tyčku. Další zdvižený prst…

„V první třetině měli šance k tomu, aby nám odskočili. Klíčové bylo, že jsme to přestáli a 0:0 byl pro nás po první třetině dobrý výsledek,” oddechnul si gólman Kovář.

„Nic moc start, to nám nevyšlo. Musíme poděkovat Kovymu (Kovářovi), který nás držel celý zápas. Olomouc je nepříjemný soupeř, to jsme věděli, chtěli jsme zůstat trpěliví, ale nabídli jsme jim dost šancí,“ věděl po utkání i Roman Horák , autor první branky domácích.

Ještě před ním mohl herní stagnaci prolomit kapitán Michal Řepík i hnací motor druhé formace Pavel Kousal. Ve vyložených šancích se jim nicméně kotouč odkutálel z dosahu. A následovalo třetí napomenutí ze strany Olomouce, když před brankovištěm parkující Pavel Musil poslal svou střelu do tyčky.

Čekání na sparťanský úspěch prolomil až v 28. minutě právě Horák. „Získali jsme puk, Josh (Kestner) to parádně zatáhnul po straně, dal mi krásnou zadovku a já jsem do toho jenom bouchnul,“ popisoval šťastný střelec, který nachytal Sedláčka bombou na přední tyčku.

Sparta se uklidnila, a třebaže pokračovala její mizérie v přesilových hrách, bekhendem navýšil vedení do té doby prokletý Řepík. V závěrečné části už domácí dominovali na kotouči, soupeře výrazně přestříleli. Skóre nabobtnalo po trefě Jana Buchteleho , svůj dobrý výkon pak dalším gólem korunoval Horák.

S vydatným příspěvkem centra druhého útoku Sparta dokráčela pro šestý skalp v řadě. V součtu s přípravou dosud prohrála jediný ze 13 zápasů pod Pavlem Grossem.

Domácí: 27:27. Horák, 34:02. Řepík, 41:32. Buchtele, 54:17. Horák

Hosté:

Domácí: J. Kovář (Cichoň) – Němeček, Mozík, Kempný (A), Irving, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík (A), O. Najman, Řepík (C) – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, Vitouch, Konečný.

Hosté: Sedláček (Konrád) – Černý, Ondrušek (C), Sirota, Rutar, Švrček, Rašner, Řezníček – Orsava, Nahodil (A), Kusko – Navrátil, Knotek (A), Kunc – P. Musil, Macuh, Chmielewski – Kucsera, Menšík, Klimek.