Tour de France 2019 | Líbající hostesky na Tour řeší v Americe. Ptali se i českého sponzora | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: pta
29.7.2018 • 04:58

Líbající hostesky na Tour řeší v Americe. Ptali se i českého sponzora

Z drtivé většiny velkých cen ve formuli 1 zmizely, stejně i z dalších velkých cyklistických závodů, jako je Vuelta nebo australská Tour Down Under. Jenže na Tour de France se nic nemění. I tento ročník hostesky na vysokých podpatcích pomáhaly předávat ceny nejlepším jezdcům a odměnily je polibkem. Zavedená praxe se řeší v článku listu New York Times, který oslovil i přední sponzory závodu včetně české automobilky Škoda.Jako hlavní kritička současných pořádků vystupuje bývalá britská cyklistka Emma Pooleyová. „Lidé na pódiu by měli ceremoniál udělat vznešený a okouzlující. Nechápu, co s tím má dělat, jakého pohlaví jsou,“ staví se proti.

Mluvčí Tour Fabrice Tiano odmítá, že by ředitel Christian Prudhomme zvažoval jakoukoliv diskuzi o změnách. „Během mužských závodů máme na pódiu ženy, při ženských závodech je to naopak,“ vysvětlil.

I to však Pooleyová odmítá a připomíná, že ženský závod při Tour má formu jednodenního závodu, který je přidružený k jedné mužské etapě. „Dovedete si představit, že by na newyorském maratonu předávali mužům trofeje pouze ženy a běžkyně by závodily jinde a měly by pouze pětikilometrovou trať?“ ptá se.

Faktem je, že se změnil výběr hostesek. Dřív pocházely z měst, kde konkrétní etapy končily, nyní je vybírají modelingové agentury na základě zadání od hlavních sponzorů. Většina z nich jsou vysokoškolské studentky a mluví víc jak jedním jazykem. Jakkoliv mají zakázané další kontakty s cyklisty zakázané, Američan George Hincapie mezi nimi našel manželku.

NY Times zkoumaly, zda-li je právě mezi sponzory vůle změnit zavedenou praxi s kráskami u stupňů vítězů. A výsledek? Velcí světoví hráči jako Coca Cola již spolupráci s Tour opustili, nyní je hlavním partnerem francouzská banka a pojišťovna Crédit Lyonnais. Její stanovisko: současná pravidla podporuje. Stejnou otázku položili také automobilce Škoda, česká firma ji nechala bez komentáře.

I Pooleyová, která nyní pracuje jako televizní komentátorka, cítí, že tlak na změnu není dostatečný. „Mají nejlepší cyklistický závod na světě a funguje dobře. Proč by dělali něco jinak?“

Nohy Petera Sagana a nohy hostesek při slavnostním ceremoniálu po jedné z etap Tour de France
Nohy Petera Sagana a nohy hostesek při slavnostním ceremoniálu po jedné z etap Tour de France


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud