Série závodů Bikeclinic Cup 2015 vyvrcholí o víkendu v Praze | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: Martin ZvoníčekiSport.cz
23.9.2015 • 07:43

Série závodů Bikeclinic Cup 2015 vyvrcholí o víkendu v Praze

Bikeclinic Cup 2015 se schyluje ke svému konci. V sobotu 26. září se v pražském Lesoparku Letňany uskuteční poslední závodní den této desetidílné cyklistické série závodů pro děti a mládež do šestnácti let věku. Tratě si mladí bikeři mohou cvičně projet už v sobotu.Bikeclinic Cup 2015 je jediná cyklistická série závodů v České republice pořádaná výhradně pro děti a mládež. Jak o závodech řekl duchovní otec tohoto projektu Jan Kaše: "Chceme pro mladé závodníky a nadšence cyklistiky vytvořit takové podmínky, jaké znají z velkých světových závodů pro dospělé jezdce. V rámci celé série jim dáváme příležitost vyzkoušet si rozmanité terény a trénovat dovednosti i vytrvalost."  

Série závodů Bikeclinic Cup 2015 vyvrcholí o víkendu v pražských LetňanechSérie závodů Bikeclinic Cup 2015 vyvrcholí o víkendu v pražských LetňanechFoto Archiv Bikeclinic

Ačkoliv je poslední závod série hlavně o vítězích soutěžních kategorií, nabízí jako už tradičně také příležitost, vyzkoušet si profesionálně připravenou trasu, i pro bikery, kteří s cyklistikou teprve začínají. Zúčastnit se totiž může každý závodník, který přijde, a to bez ohledu na účast v minulých závodech. Jako vždy budou připraveny tratě pro všechny věkové skupiny - od těch nejmladších, kde se jezdí odrážedlech, až po nejstarší, v nichž už závodníci svou výkonností dosahují zajímavých výsledků. Oblíbenou součástí programu je také závod rodičů, při kterém se role obrátí a děti se stanou fanoušky.

Kromě sportovních tratí bude připraven také doprovodný program. Tradičně se bude jednat o cyklistický pětiboj Mr. Quixe, během kterého závodníci plní dovednostní úkoly v sedle kola. Dále pak budou k dispozici skákací hrady nebo trampolíny. Specialitou letňanského závodu bude divadelní představení Pana Žlutého a paní Karamely.

Více informací najdete na www.bikeclinic-cup.cz.


Témata:  sportcyklisitkabikeclinic
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud