Froome se uzdravuje, pustili ho z nemocnice: Tour budu sledovat doma z postele | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: apr
5.7.2019 • 22:57

Froome se uzdravuje, pustili ho z nemocnice: Tour budu sledovat doma z postele

Ulevilo se mu. Cyklistickou hvězdu Chrise Frooma propustili po vážné nehodě z nemocnice. Čtyřnásobný vítěz Tour de France 12. června nepříjemně havaroval ve chvíli, kdy se v téměř 60 kilometrové rychlosti při prohlídce trati před časovkou na Critériu du Dauphiné pokoušel vysmrkat. Následný náraz do zdi vyústil ve zlomenou stehenní kostí, loket a několik polámaných žeber.Čtyřiatřicetiletý Chris Froome se vrací domů. Britského cyklistu propustili v pátek z nemocnice poté, co se dostatečně zotavil z vážných zranění, která utrpěl při vážné nehodě při prohlídce trati před časovkou na Critériu du Dauphiné, když narazil v takřka 60 km rychlosti ve chvíli, kdy se chtěl vysmrkat. 

V danou chvíli bylo jasné, že Froome přijde o letošní ročník slavné Tour de France. Podstoupil dokonce osmihodinovou operaci.  „To, že na Tour nebudu, je pro mě obrovské zklamání. Nicméně nyní se mi ulevilo, že jsem konečně mimo nemocnici a mohu být doma,“ uvedl britský cyklista. „Všechny etapy budu pečlivě sledovat doma z postele, což je fajn,“ dodal.

Frome mohl ve „Staré dámě“, jak je tomuto závody přezdíváno, útočit na celkově pátý triumf. „Opustil nemocnici a byl převezen domů. Je to pro něj velký krok. Po dlouhé době se mu totiž podařilo vstát,“ konstatoval šéf týmu Ineos Dave Brailsford.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

14. března 2020
Praha
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud