Zemřel 'věčně druhý' muž cyklistické Tour Poulidor, bylo mu 83 let | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
13.11.2019 • 11:11

Zemřel 'věčně druhý' muž cyklistické Tour Poulidor, bylo mu 83 let

Legendární francouzský cyklista Raymond Poulidor zemřel v noci na dnešek ve věku 83 let. Agentuře AFP to potvrdila jeho manželka Gisele. Velký rival Jacquesa Anquetila a Eddyho Merckxe dokončil Tour de France osmkrát na stupních vítězů, slavný závod ale nikdy nevyhrál a vysloužil si přezdívku 'Věčně druhý'.

Velký oblíbenec fanoušků, kteří mu říkali Poupou, vyhrál na Tour sedm etap, nikdy ale ani na jediný den neoblékl žlutý dres lídra. Závod při 14 startech dokončil dvanáctkrát, třikrát skončil druhý a pětkrát třetí. Velký titul získal jen na Vueltě, kterou ovládl v roce 1964.

Během osmnáctileté kariéry, kterou celou strávil v týmu Mercier, vyhrál mimo jiné etapové závody Paříž-Nice či Critérium du Dauphiné Libéré, triumfoval i na klasikách jako Milán-San Remo či Valonský šíp.

Cyklistice zůstal věrný i po skončení aktivní kariéry. V posledních letech mu velkou radost dělal vnuk Mathieu van der Poel, dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu, jenž se stále více prosazuje i na silnici.