TOP hráčky MS ve fotbale žen: mašina se 180 góly a blonďatá Henry | iSportLIFE | iSport.cz
9.6.2019 • 05:00

TOP hráčky MS ve fotbale žen: mašina se 180 góly a blonďatá Henry

 • Jaké nejzajímavější fotbalistky se představí na MS?

  V pátek odstartoval ženský fotbalový šampionát ve Francii. Představujeme vám jeho 10 největších hvězd, které se tu se svými týmy utkají o titul mistryň světa. Znáte je?

 • Megan Rapinoe

  Národnost: USA
  Aktuální tým: Reign FC
  Post: záložnice

  Třiatřicetiletá Megan Rapione fotbalově zraje jako víno. Ačkoliv rozhodně nepatří mezi nejmladší členky amerického týmu, je jeho velkou oporou. Pro Megan je letošní světový šampionát zřejmě posledním v kariéře, avšak není vyloučeno, že se americká matadorka díky své energii a skvělé hráčské technice podívá i na mistrovství v roce 2023.

  Megan RapinoeMegan RapinoeFoto Profimedia

 • Marta Vieira da Silva

  Národnost: Brazílie
  Aktuální tým: Orlando Pride
  Post: útočnice

  Tato útočnice je známá mezi svými spoluhráčkami i fanoušky jako Marta. Brazilská krajanka bývá právem považována za jednu z nejlepších hráček historie ženského fotbalu. Je držitelkou rekordního počtu ocenění od FIFA, která ji šestkrát vyhlásila jako fotbalistku roku. Na rozdíl od svého krajana Pelého se však Martě zatím doposud nepodařilo získat s národním týmem nejvyšší mezinárodní ocenění. Je však možné, že díky letošnímu šampionátu se to změní.

  Marta Vieira da SilvaMarta Vieira da SilvaFoto Profimedia

 • Christine Sinclair

  Národnost: Kanada
  Aktuální tým: FC Portland Thorns 
  Post: útočnice

  Christine Sinclair je jednou z nejlepších kanadských hráček všech dob. Během mistrovství světa se jí navíc může podařit předčít americkou legendu Abby Wambach, která drží světový rekord v počtu nastřílených branek na mezinárodních soutěžích. V současné době má Christine na svém kontě 180 gólů za národní tým, k překonání rekordu jí chybí už jen dalších pět.

  Christine SinclairChristine SinclairFoto Profimedia

 • Eugenie Le Sommer

  Národnost: Francie
  Aktuální tým: Olympique Lyon
  Post: záložnice

  Eugenie Le Sommer je velkou oporou národního týmu Francie, stejně jako týmu Olympique Lyon, za který nastřílela už 257 gólů. Spolu se svými týmovými kolegyněmi je držitelkou devíti titulů mistryň Francie, sedminásobnou výherkyní francouzského poháru a šestinásobnou vítězkou Ligy mistrů. Titul z letošního mistrovství světa by tak bezesporu skvěle doplnil její sbírku trofejí.

  Eugenie Le SommerEugenie Le SommerFoto Profimedia

 • Lucy Bronze

  Národnost: Anglie
  Aktuální tým: Olympique Lyon
  Post: záložnice, obránkyně

  Lucy Bronze je aktuálně hráčkou francouzkého špičkového týmu Olympique Lyon. Za svou kariéru však stihla vystřídat i řadu týmů v rodné Anglii. Hrála například za Manchester City, Liverpool nebo Everton. Když však přišla nabídka z Francie od aktuálně nejúspěšnějšího ženského týmu světa, nešlo podle Lucy odmítnout.

  Lucy BronzeLucy BronzeFoto Profimedia

 • Lieke Martens

  Národnost: Nizozemsko
  Aktuální tým: FC Barcelona
  Post: záložnice, útočnice

  V roce 2017 přispěla Lieke Martens k famóznímu úspěchu svého národního týmu na mistrovství Evropy, kde nizozemské hráčky vybojovaly zlato. V témže roce ji FIFA ocenila také jako nejlepší fotbalistku roku. Ze šestadvacetileté útočnice Barcelony se stala nová superstar a bývá občas označována také jako Messi ženského fotbalu.

  Lieke MartensLieke MartensFoto Profimedia

 • Amandine Henry

  Národnost: Francie
  Aktuální tým: Olympique Lyon
  Post: záložnice

  Poté co odešel do fotbalového důchodu známý francouzký hráč Thierry Henry, našli si místní nového miláčka, a to dokonce i se stejným přijímením. Je jím Amandine Henry - záložnice Olympique Lyon. Ačkoliv má Amandine stejné přijímení jako bývalý hráč Arsenalu, jde pouze o náhodu. Ve fotbale si však se svým mužským protějškem blonďatá kráska rozhodně v ničem nezadá.

  Amandine HenryAmandine HenryFoto Profimedia

 • Dzsenifer Marozsán

  Národnost: Německo
  Aktuální tým: Olympique Lyon
  Post: záložnice

  Německá záložnice s maďarskými kořeny je kapitánkou národního týmu. Po letních olympijských hrách v Riu, kde Němky urvaly prvenství patří k favoritkám i letos. Dzsenifer tehdy sehrála klíčovou roli, když dokázala skórovat ve finálovém utkání se Švédskem. Německo tak na svou záložnici opět spoléhá.

  Dzsenifer MarozsánDzsenifer MarozsánFoto Profimedia

 • Alex Morgan

  Národnost: USA
  Aktuální tým: Orlando Pride
  Post: útočnice

  Alex Morgan bývá obdivována nejen kvůli své kráse, ale také skvělým fotbalovým výkonům. Oba tyto faktory zřejmě přispěly k tomu, že se útočnice Orlando Pride stala jednou z prvních žen v historii, jež se objevily na obálce hry FIFA - jedné z nejoblíbenějších her na světě.

  Alex MorganAlex MorganFoto Profimedia

 • Sam Kerr

  Národnost: Austrálie
  Aktuální tým: Chicago Red Stars
  Post: útočnice

  Ve svých pětadvaceti letech je Sam Kerr jednou z největších hvězd letošního mistrovství světa. Austrálie sice nemá v týmu mnoho fotbalových es, ale tato skórující mašina by svůj národní tým mohla na šampionátu dostat pěkně daleko. Není tak divu, že právě Kerr stojí za velkou popularizací fotbalu v Austrálii.

  Samantha KerrSamantha KerrFoto Profimedia


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří trackovací aplikace Superlife pro nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud