To byl trapas! Šest smolařů, kteří oslavili svou výhru předčasně | iSportLIFE | iSport.cz
3.1.2020 • 05:00

To byl trapas! Šest smolařů, kteří oslavili svou výhru předčasně

 • To byl trapas! Těchto pět smolařů oslavilo svou výhru předčasně. Zbyly jim jen oči pro pláč.

  Přísloví "neříkej hop, dokud nepřeskočíš" platí ve sportovním světě dvojnásobně. Své o tom ví i běžec Jacob Kiplimo z Ugandy, který si s rukama nad hlavou běžel pro vítězství v tradičním Silvestrovském běhu na 15 kilometrů. Jenže ouha! V tom jej předběhl Keňan Kibiwott Kandie. Představujeme vám další sportovce, kteří svou výhru oslavili předčasně, ale nakonec jim zbyly jen oči pro pláč.

 • Dvacetiminutová radost Anny Veithové

  Vše mělo být rozhodnuto. Olympijský superobří slalom zajela v nejlepším čase Rakušanka Anna Veithová, kterou televizní stanice NBC před koncem závodu oznámila jako oficiální vítězku. A proč by taky ne. Hlavní favoritky byly už dávno v cíli a krátily si čas na definitivní potvrzení výsledků dáváním rozhovorů a přijímáním gratulací.  

  „Je to největší triumf mé kariéry,“ radovala se prozatímní královna super-G Anna Veithová. Jenže pak přišlo rychlé vystřízlivění. Do cíle se přiřítila Ester Ledecká se startovním číslem 26, která o setinu sekundy odsunula Veithovou na druhé místo.

  Kamery střídavě zabíraly novopečenou vítězku Ledeckou, která nevěřícně kroutila hlavou a Veithovou držící se bezmocně za hlavu. Hořké zklamání však Rakušanka zvládla skvěle a o pár okamžiků později už s úsměvem uznale zatleskala své soupeřce.

  Radost z vítězství Anny Veithové trvala jen něco málo přes 20 minut.Radost z vítězství Anny Veithové trvala jen něco málo přes 20 minut.Foto Profimedia

 • Pýcha předchází pád

  Ironman, jeden z nejtěžších závodu světa. Jeho účastníci musí zvládnout uplavat 3,8 kilometru, 180 kilometrů ujet na kole a zaběhnout maraton. Není divu, že ti, kteří se po několikahodinové námaze dostanou do cílové rovinky, chtějí svůj výkon pořádně oslavit. Kvůli předčasné radosti však Francouz Jérémy Jurkiewicz v roce 2013 málem přišel o své prvenství v brazilském Ironmanovi.

  Když se Jurkiewicz přesvědčil, že je bezkonkurenčně první, přešel do chůze, začal si plácat s fanoušky a na důkaz vítězství zvedat ruce nad hlavu. Byl tak zaneprázdněn oslavami, že si ani nevšiml dalších dobíhajících závodníků. Na poslední chvíli se však přeci jen vzpamatoval a doslova odstrčil Brazilce Igora Amorelliho, který nakonec v závodě skončil druhý.

  Později si Jurkiewicz udělal sám ze sebe legraci a zveřejnil na Facebooku fotografii, na které se předčasně raduje s pokorným komentářem: pýcha přichází pád.

  Jeremy Jurkiewicz svého soupeře na poslední chvíli doslova odstrčil.Jeremy Jurkiewicz svého soupeře na poslední chvíli doslova odstrčil.Foto Facebook Jeremy Jurkiewicz TRI

 • Trapas na Giru

  Pořádný trapas se povedl jezdci Lukovi Pibernikovi z týmu Bahrain Merida. V roce 2017 se mladý Slovinec na Giru dokázal odtrhnout od pelotonu a před ostatními získal náskok dobrých 50 metrů. Poté, co projel cílovou bránou, rozpřáhl ruce na důkaz vítězství – podařilo se mu vyhrát pátou etapu Gira!

  Jenže ouha. Když se ohlédl za sebe, viděl, jak se na něj stále uhánějící peloton valí jako lavina. Mladý Slovinec totiž v zápalu boje zapomněl, že jezdci absolvují ještě jedno závěrečné kolo. Nešťastník se nakonec propadl až na 148. místo.

  Takhle se radoval z vítězství Luka Pibernik, dokud nezjistil, že má před sebou ještě jedno kolo.

 • Tvrdý trest za svléknutí dresu

  Opravdu svérázně se rozhodl oslavit své vítězství v běhu na 3000 metrů překážek francouzský atlet Mahiedine Mekhissi-Benabbad. Když bylo v cílové rovince jasné, že to bude právě on, kdo se stane novým mistrem Evropy, rozhodl se svléknout si dres. Jenže to neměl dělat. Namísto zlaté medaile mu zbyly oči jen pro pláč. Za tento akt byl totiž ze závodu diskvalifikován.

  "Výhru mi nikdo nevezme, ani ten pocit, když jsem probíhal cílem. Chtěl jsem jen oslavit vítězství tak, jako to dělají fotbalisté. Nebyla v tom žádná arogance vůči soupeřům nebo publiku," napsal pak provinilec smutně na sociální síti.

  Mahiedine Mekhissi-Benabbad doběhl do cíle bez dresu, přišel o zlato.Mahiedine Mekhissi-Benabbad doběhl do cíle bez dresu, přišel o zlato.Foto Reuters

 • Nepovedený skok ji stál vítězství

  Snowboardcrosařka Lindsey Jacobellisová je jednou z nejúspěšnějších žen v historii tohoto sportu. Její sbírku medailí mělo v roce 2006 doplnit i olympijské zlato z Turína. Ve finálovém závodě před svými soupeřkami získala suverénní náskok a jela si pro vytouženou trofej.

  Na předposledním skoku se rozhodla dát svému vítězství ještě punc dokonalosti a předvést trik, při kterém jezdci chytnou prkno rukama zespodu. Jenže k její smůle tato parádička nedopadla podle představ. Jacobellisová spadla a zlato nakonec připadlo Švýcarce Tanje Friedenové, která jela s velkým odstupem za ní. Záběr na trenéra držícího se za hlavu vyjádřil jeho názor na celou situaci i beze slov.

  Trik s chycením prkna zespodu stál Lindsey Jacobellisovou zlato na olympiádě v Turíně.Trik s chycením prkna zespodu stál Lindsey Jacobellisovou zlato na olympiádě v Turíně.Foto Profimedia

 • Potupný finiš

  Potupný finiš zažil poslední den v roce Jacob Kiplimo z Ugandy. Už si myslel, že vítězství tradičního Silvestrovského běhu v Sao Paulu je jeho. V momentě, kdy vítězoslavně zdvihnul ruce nad hlavu jej však předběhnul Keňan Kibiwott Kandie, který zvítězil v novém traťovém rekordu 42:59.

  Potupný finiš zažil poslední den v roce Jacob Kiplimo z Ugandy.Potupný finiš zažil poslední den v roce Jacob Kiplimo z Ugandy.Foto Profimedia

   


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

14. března 2020
Praha
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud