Tohle nechcete zažít! Medvěd hnal cyklistku z kopce, co ji zachránilo? | iSportLIFE | iSport.cz
13.6.2019 • 05:00

Tohle nechcete zažít! Medvěd hnal cyklistku z kopce, co ji zachránilo?

Vstoupit do diskuse
0

Zatímco jsou nejhorší zážitky z našich končin spojované maximálně tak s divokými prasaty a nevychovanými psy, v Americe jsou to medvědi. Přečtěte si hrůzný zážitek, jak se zachránila před medvědem bikerka Van Den Meer, vždyť i v našich horách můžete na medvěda natrefit.Často si říkala, že má smůlu na medvědy, tedy že se vášnivé horské bikerce nedaří medvěda zahlédnout. "Asi se přede mnou schovávají", vtipkovala pro web cbc.ca.

Když si jela v neděli vyčistit hlavu na kolo, nemohla tušit, že ji čeká opačný případ. Nejenže spatřila při vyjížďce medvědů několik, ale jeden se dokonce rozhodl, že se podívá na Sierru Van Den Meer zblízka. Když jela podél silnice, zahlédla jednoho přes rameno a rázem se tak ocitla v životním závodě s názvem prchej od grizzlyho seč můžeš.

Stalo se to naštěstí blízko Jižní Klondike Highway, kde tou dobou proudilo množství aut. Van Den Meer vypověděla, že když zahlédla grizzlyho přes rameno, v tu chvíli se škrábala do kopce. Rozhodla se otočit jen pro případ, že by potřebovala prchat. To se ukázalo jako dobrý nápad!

Medvěd se totiž rozhodl zastavit, schroupat trochu trávy a něco jako vydat se na procházku k silnici. Pomyslela si, že je medvěd možná ostražitý a chce se jí vyhnout, přejít silnici a jít pryč. "Místo toho se ale rozhodl pronásledovat mě dolů z kopce," líčila průběh nepříjemného setkání Van Den Meer.

V ten den rušná silnice ale byla ke vší smůle v tu chvíli prázdná. Pronásledování trvalo dalších pět až deset hrůzostrašných sekund, než ze zatáčky vyjel minivan s pozorným šoférem.

"Šoférka za mnou prudce zrychlila a medvěd poté odběhl znovu do příkopu. Řidička mě chytila za rameno a popotáhla dalších 200 nebo 300 metrů, dokud jsem se necítila bezpečně," řekla Van Den Meer.

Jméno své zachránkyně nezná, ale ví, že to byla žena z Aljašky. Vděčná pak dodala, že "zjevně věděla, co má v takové situaci dělat a udělala přesně to, co jsem v tu chvíli potřebovala."

Po tomto zážitku pokračovala Van Den Meer na domluvený sraz s manželem. Možná ta situace nebyla nebezpečná a medvěd se chtěl prostě jen přesunout na jiné místo, ale děsivé to každopádně bylo.

"Přestanu si stěžovat, že nevídám medvědy, protože jsem si to tím přivolala," zhodnotila nakonec sebekriticky.


Témata:  iSport LIFEsportbikemedvědbizár
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud