Cyklisté při tréninku zachránili koalu. Šplhal se na kolo | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: iSport.cz
2.1.2020 • 05:00

Cyklisté při tréninku zachránili koalu. Šplhal se na kolo

Vstoupit do diskuse
0

Zatímco v Česku udeřily mrazy, Austrálie v současné době zažívá vlnu veder. Stejně jako lidé, potřebují v takovém počasí hydrataci také zvířata. Když tak skupina cyklistů během své jízdy v Adelaide v jižní Austrálii potkala koalu nabídla jí láhev s vodou, kterou vačnatec s vděkem přijal.„Zastavili jsme, abychom pomohli koalovi dostat se pryč ze silnice, aby ho nezajelo auto. Koala ke mně ale hned přiběhl. Asi byl opravdu žíznivý,“ popsala jedna z přítomných cyklistek, Anna Heuslerová.

Cykisté zachránili žíznivou koalu.

„Když jsem mu dávala vodu, vyšplhal na mé kolo. Nikdy jsem neviděla, aby se koala pohyboval tak rychle. Obvykle zůstávají jen na stromech a lidé je obdivují z dálky,“ dodala pro CNN. Když se koala napila, Anna s jejím partnerem ji opatrně přesunuli ze silnice.

Minulý týden zasáhly část jižní Austrálie vlny veder, přičemž teploty dosahovaly v pátek odpoledne až 42 stupňů Celsia. Obyvatelé několika měst v jihovýchodním státě Victoria byli vyzváni, aby se okamžitě kvůli ničivým požárům v regionu evakuovali.

„Události posledních dnů jsou tragické. Vymklo se to kontrole. Doufám, že tato příhoda pomůže rozšířit povědomí o tom, co aktuálně část Austrálie prožívá. Hasiči jsou skuteční hrdinové,“ zakončila Heuslerová.

Cykisté zachránili žíznivou koalu.
Cykisté zachránili žíznivou koalu.


Témata:  iSportlifecyklistikacyklistakolosportAustrálieAdelaideCNN
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud