Vrabcová a Kraus si zkusí Gigathlon! Na Lipně má premiéru bájný závod | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: mah
2.9.2016 • 10:29

Vrabcová a Kraus si zkusí Gigathlon! Na Lipně má premiéru bájný závod

Dlouhé čekání je u konce. České sportovní prostředí konečně na vlastní kůži pozná populární Gigathlon. Závod kombinovaný z pěti vytrvalostních outdorových disciplín. Vedle toho nabízí pohyb, přírodu a zážitky pro jednotlivce, páry i týmy. První ročník akce se švýcarskými kořeny dnes startuje a na Lipně nad Vltavou a je na programu po celý víkend. Superlife na akci samozřejmě nemůže chybět a navíc sestavil svoji vlastní hvězdnou štafetu.Gigathlon je víc než jen obyčejný závod. Takový, který tu ještě nebyl. Nejen závod, ale rovněž společenská akce. Závod, kde si přijdou na své muži i ženy. Příměrů, jimiž lze pojmenovat Gigathlon, je celá řada.

Pokud jde o sport, nabízí originální podnik netradiční kombinaci pěti disciplín – silničního kola, MTB, běhu, in-line bruslí a plavání. Navíc ve dvou dnech a objemu, který se vyrovná zátěži při triatlonovém Ironmanu. V Lipně nad Vltavou čeká všechny účastníky celkový objem 259,5 km s převýšením 4967 metrů.

Je to makačka. Aby ji mohlo zvládnout a zažít co nejširší spektrum sportovců všech výkonnostních kategorií, lze Gigathlon absolvovat ve třech kategoriích. Jednotlivci, pár muž-žena, pětičlenná štafeta složena minimálně ze dvou žen, kde si každý zvolí jednu disciplínu.

„Je to nový rozměř soutěže. Ty disciplíny každý zná, ale neokusil je ještě v kombinaci, kterou nabízíme my,“ vysvětluje Jan Plachý, hlavní organizátor, jenž do Česka přivezl koncept akce, která vznikla před 16 lety ve Švýcarsku. Tam se jí zúčastňuje každý rok několik tisíc sportovců. „Cílem není zařadit se do zástupu cyklomaratonů nebo řady běhů. My na rozdíl od ostatních sportovce napříč disciplínami spojujeme." dodává. 

První ročník bude mít více než 300 účastníků celkově z deseti zemí světa. Na celé akce nebude chybet ani tým Superlife, který je jedním z partnerů sportovní akce. Superlife navíc ve spolupráci s Gigathlonem složil svoji vlastní hvězdnou štafetu. Ta nastoupí ve složení.

Plavání: Adéla Černá, dálková plavkyně
In-line: Nikola Kubelková
MTB - Tomáš Kraus, skikros
Silniční kolo - Martin Halfar, vítěz výzvy Superlife
Běh - Eva Vrabcová-Nývltová, Lukáš Hlavička

Právě maratonská běžkyně a účastnice olympijských her v brazilském Riu Eva Vrabcová-Nývltová patří k největším sportovním osobnostem, které se akce zúčastní.

"Gigathlon ukazuje, že je férový pro všechny. V lyžování jsem měla často pocit, že tam ženské nemají co dělat, ale mají spíš stát u plotny. Tenhle závod přemýšlí jinak a pro mě je to určitá satisfakce, protože nemám ráda závody, kde všichni běží stejnou trať i vzdálenost, ale ženy pak mají jiné odměny nebo jiná pravidla pro vyhlášení.“

Běžec Lukáš Hlavička patřil k finišmanům společné české štafety Gigathlon/Superlife.
Běžec Lukáš Hlavička patřil k finišmanům společné české štafety Gigathlon/Superlife.

Vrabcová-Nývltová však nepoběží celý půl maraton. v polovině sobotního běhu symbolicky předá štafetu vítězi výzvy Superlife Lukáši Hlavičkovi.

Společná štafeta Superlife navíc běží i pro charitativní projekt Velvet Smile. A po závodě bude probíhat dražba podepsaných předmětů od známých závodníků (Kraus, Nývltová a další), výtěžek podpoří sociální znevýhodněné rodiny.

Co čeká účastníky Gigatlonu
(2.-4. 9. 2016 Lipno nad Vltavou)

Pátek
24 km in-line brusle (223 m převýšení)
83 km silniční kolo (1474 m převýšení)
2,9 km plavání
50 km MTB (1166 m převýšení)
22,6 km běh (459 m převýšení)

Sobota
36 km silniční kolo (764 m převýšení)
11,8 km in-line brusle (154 m převýšení)
0,9 km plavání
20,5 km MTB (533 m převýšení)
7,5 km běh (193 m převýšení)


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

iSport LIFE Columbia
běžecké závody

Praha (Milíčovský les) 14. března 2020 iSport LIFE Columbia závod Praha - Milíčovský les
Ostrava (Bělský les) 18. dubna 2020 iSport LIFE Columbia závod Ostrava
Říčany 16. května 2020 iSport LIFE Columbia závod Říčany
Plzeň (Borský park) 6. června 2020 iSport LIFE Columbia závod v Plzni
Brno (ZOO Brno) 12. září 2020 iSport LIFE Columbia závod v ZOO Brno
Praha (Divoká Šárka) 17. října 2020 iSport LIFE Columbia závod Praha - Divoká Šárka

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud
Články odjinud