29. prosince 2013 • 13:41

Razým byl třetí v kvalifikaci sprintu Tour de Ski v Oberhofu

0
Běžec na lyžích Aleš Razým obsadil třetí místo v kvalifikaci sprintu volnou technikou v Oberhofu, druhé etapy Tour de Ski. Do vyřazovacích bojů postoupila také Eva Vrabcová-Nývltová.

Razým na trati 1,5 km, jež kvůli nedostatku sněhu nahradila původně plánovaný stíhací závod, ztratil 2,39 sekundy na vítěze kvalifikace Alexe Harveyho. Další čeští reprezentanti se mezi třicítku postupujících nevešli - Martin Jakš, coby dvanáctý v prologu nejlepší z Čechů, obsadil 43., Dušan Kožíšek 52., Ondřej Horyna 74., Lukáš Bauer 94. a Jiří Magál předposlední 104. pozici.

Dvanáctá žena ze sobotního prologu Vrabcová-Nývltová se kvalifikovala jako sedmadvacátá s odstupem 9,01 sekundy za nejrychlejší Ingrid Flugstad Östbergovou z Norska. Petře Novákové unikl postup o sedm míst, Karolína Grohová byla pětašedesátá.

Vyřazovací boje začnou ve 14:30.