30. prosince 2014 • 22:30

Vždycky musí být štěstíčko, řekl Trvaj po druhé nule za sebou

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0

Jiří Trvaj byl opět hlavním strůjcem vítězství hokejistů Olomouce. Čtyřicetiletý gólman v neděli vychytal čisté konto proti Liberci při domácí výhře nad Libercem 2:0 a dnes jej nedokázal překonat na Spartě nikdo z Pražanů. Trvaj tak mohl po vítězství 1:0 slavit i 54. nulu v extraligové kariéře a celkem 47. čistý štít v základní části.Pomohla mu v úvodu i tyčka po střele Tomáše Rolinka a ve 22. minutě, kdy jej už sparťanský kapitán překonal, tak sudí hru přerušili pro faul Lukáše Pecha. "Na začátku byla tyčka, ve druhé třetině mi trefili ruku. Vždy musí být štěstíčko, aby to trefilo člověka, nebo konstrukci. Dneska jsme si to bojovností zasloužili. Byli jsme lepším týmem," řekl Trvaj .

Z druhého tříbodového zisku za sebou, kterým si extraligový nováček spravil chuť po předchozích čtyřech porážkách v řadě, měl velkou radost. Rozšíření svých osobních statistik, s nimiž patří mezi nejlepší brankáře historie v nejvyšší soutěži, bere jako podružné.

"Já jsem strašně rád, že jsme vyhráli a máme tři body. Dali jsme jen jeden gól, tak nebýt nuly, tři body nezískáme. Ty jsou důležité. Ty statistiky... Když je někdo nahoře, asi má i něco za sebou. Jsem za to rád," cení si bývalý gólman Třince, Vítkovic, Znojma a Komety Brno, že stále svými zákroky přispívá k úspěchům týmu.

Zatímco proti Liberci získala Olomouc ve druhé třetině dvoubrankový náskok, na Spartě rozhodla až trefa Pavla Skrbka v přesilovce 27 sekund před koncem. "Tady byl celý zápas 0:0 a vždycky tam může něco spadnout. Samozřejmě není na Spartě lehké vyhrát a my si toho strašně ceníme," doplnil Trvaj.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud