Byla pocta s tebou hrát, vzkazují Rosickému spoluhráči z Arsenalu | iSport.cz
20. prosince 2017 • 18:55

Byla pocta s tebou hrát, vzkazují Rosickému spoluhráči z Arsenalu

Autor: ČTK
Světový fotbalista, obrovský talent, skvělý přítel a člověk a velký vzor, se kterým byla pocta hrát. Tak bývalí spoluhráči z Arsenalu a Dortmundu popisují na sociálních sítích Tomáše Rosického, který dnes ukončil bohatou kariéru.


"Mozarte... gratuluji ti ke skvělé kariéře, můj příteli. Byl si jedním z nejtalentovanějších hráčů, s jakými jsem kdy hrál. Díky za všechno, co si pro mě udělal. #legenda #řízek," napsal na twitteru bývalý spoluhráč z Dortmundu Nuri Sahin, který prošel i Realem Madrid a Liverpoolem. Nezapomněl zmínit přezdívky Malý Mozart a Řízek, které Rosický v Borussii získal.

Nejvíce informace o Rosického konci kariéry zasáhla hráče Arsenalu. Londýnský celek, za který bývalý kapitán národního týmu nastupoval v letech 2006 až 2016, si dokonce na jeho počest dnes změnil profilovou fotku na sociálních sítích.

"Byla pocta s tebou strávit roky v Arsenalu. Jsi světová třída, fantastický a starostlivý parťák a velký přítel. Doufám, že tě brzy uvidím," napsal německý reprezentant Per Mertesacker. "Hráči s velkým srdcem, gratuluji ti k velké kariéře. Nyní ti přeji vše nejlepší do důchodu. #TomasRosicky #VelkýCharakter #VelkýHráč," přidal další hvězdný Němec Mesut Özil.

Mezi největší fotbalové kamarády Rosického patří Cesc Fábregas, nyní záložník Chelsea. "Hrál jsem s mnoha hráči a mohu říct, že Tomáš byl mezi nejlepšími. Na hřišti prokazoval nesmírnou chytrost a přehled o všech kolem," chválil jej španělský reprezentant. "Bylo ctí hrát po tvém boku, příteli, a fotbal tvým odchodem do důchodu o hodně přichází. Jsem opravdu velmi rád, že mi fotbal dal opravdového kamaráda, jako jsi ty," dodal bývalý mistr světa i dvojnásobný vítěz Eura.

Velmi dobrý vztah měl Rosický také s Jackem Wilsherem a Santim Cazorlou, kteří měli podobnou smůlu na zranění jako český záložník, a tak často trávili společné chvíle při rekonvalescenci.

"Tomáši, hodně štěstí do důchodu. Bylo pro mě velkým potěším hrát po tvém boku. Vzhlížel jsem k tobě jako k hráči i jako k člověku," prohlásil Wilshere ve videovzkazu, které sdílel na sociálních sítích. "Strávili jsme spolu hodně času, bohužel i mimo hřiště. Díky za všechny krásné vzpomínky. Doufám, že u fotbalu zůstaneš jako manažer a že se spolu jednou potkáme," dodal.

"Byla pocta hrát po tvém boku a sdílet s tebou krásné chvíle. Jsi top hráč a neuvěřitelná osobnost. Přeji ti vše nejlepší a snad se brzy uvidíme," přidal Cazorla.

Rosický stihl ovlivnit kariéru i bosenského obránce Arsenalu Seada Kolašinace, přestože si spolu nikdy nezahráli a v klubu se minuli. "Pamatuji si, jak jsem ho v dětství sledoval, když hrál ještě za Dortmund. Byl to opravdu dobrý fotbalista. Když jsem se na něj díval, nebo o něm četl, tak jsem měl dojem, že cokoli udělá, udělá to správně," řekl rodák z německého Karlsruhe.

"V hlavě mi na něj utkvěla především vzpomínka na jeho gól proti Tottenhamu, kdy míč napálil šajtlí do šibenice. To byla paráda," řekl Kolašinac pro klubový web. "Vždy v kariéře nastane doba, kdy je třeba posunout se do jiné fáze života. A to nyní nastalo u něj. Vím, že to byl velmi dobrý fotbalista, a podle toho, jak o něm mluví ostatní kluci, tak to byl i skvělý člověk," dodal.

 
Články odjinud


Články odjinud