Soud zbavil bývalého šéfa peruánského fotbalu obvinění z korupce | iSport.cz
26. prosince 2017 • 17:51

Soud zbavil bývalého šéfa peruánského fotbalu obvinění z korupce

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Soud v New Yorku vynesl v korupčním skandálu Mezinárodní fotbalové federace FIFA první zprošťující rozsudek. Obvinění z korupce zbavil bývalého předsedu peruánského svazu Manuela Burgu. Další dva vysoké jihoamerické funkcionáře Juana Ángela Napouta a Josého Mariu Marina přitom ve stejném procesu uznal v minulém týdnu vinnými.


V Burgově případě převážily argumenty obhajoby o nedostatku důkazů a soud šedesátiletého peruánského funkcionáře osvobodil. "Bůh žehnej Americe," řekl podle agentury AP viditelně dojatý Burga po opuštění soudní síně. Dodal, že do fotbalu se rozhodně vrátit nechystá.

Všichni tři jihoameričtí činovníci byli zatčeni v roce 2015, kdy krátce před kongresem FIFA propukl obří korupční skandál. Z účasti na korupčním jednání v souvislosti s prodejem televizních práv na lukrativní fotbalové zápasy bylo obviněno více než 40 lidí.

Někdejší předseda jihoamerické konfederace CONMEBOL a šéf paraguayského svazu Napout a bývalý šéf brazilského fotbalu Marin měli spolu s Burgou dostat na úplatcích za prodej televizních práv přes 20 milionů dolarů. Podle obžaloby obdržel Burga 4,4 milionu, Marin 6,6 a Napout 10,5 milionu dolarů.

Témata:  sport, FIFA, korupce, fotbal, soud
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud