Erbanová: Nemůžu skákat radostí do výšky, ale mohu být spokojená | iSport.cz
14. února 2018 • 14:08

Erbanová: Nemůžu skákat radostí do výšky, ale mohu být spokojená

Autor:
Rychlobruslařka Karolína Erbanová zajela na olympijských hrách v Pchjongčchangu nejvydařenější závod na 1000 metrů v sezoně, přesto měla po jeho skončení smíšené pocity. Se sedmým místem byla spokojená, udivil ji ale výkon vítězné Jorien ter Morsové z Nizozemska, která vytvořila nový olympijský rekord.


"Momentálně mám trochu smíšené pocity. Je to můj nejrychlejší kilák v sezoně, ale kvalita ženského bruslení je teď ve sprintu tak vysoká, že se nestačím divit, co tady Jorien předvedla," ocenila Erbanová výkon vítězky, která je členkou stejného nizozemského týmu jako ona a je také úspěšnou reprezentantkou na krátké dráze.

"Odjela jsem si to, co jsem chtěla. Prvních 800 metrů jsem jela dobře a s prvním kolem i rozběhem jsem opravdu spokojená. Lépe už to nešlo. V poslední zatáčce mi ale došlo," přiznala pětadvacetiletá rychlobruslařka, která odstartovala nejlépe ze všech startujících a na medailových pozicích byla i v polovině trati.

Erbanová na dráze v Kangnungu zajela svůj výsledkový standard sezony. "Stavím to hodně vysoko, protože Jorien na závodech Světového poháru téměř nestartuje. Jindy zase nepřijedou Japonky. Když se podívám, kdo zůstal za mnou... Nemohu skákat úplně radostí do výšky, ale s jízdou mohu být spokojená," řekla.

Sedmé místo na trati, která pro ni není na olympiádě hlavní, může rodačka z Vrchlabí brát jako dobrou zprávu vzhledem k sobotní pětistovce, na které chce bojovat o medaile.

"Do pětistovky půjdu s trošičku větším sebevědomím, protože level, který jsem v sezoně předváděla, mě nejprve trošičku překvapil, ale poté jsem si na něj zvykla. Bylo tam hodně čtvrtých míst a hlavně jsem se při nich dobře cítila. Našla jsem se tam a budu se na závod těšit," uvedla Erbanová, které patří v průběžném pořadí Světového poháru na této trati třetí místo.

Erbanovou potěšila i podpora českých sportovců, kteří na její závod vyrazili. V hale nechyběla ani řada hokejistů v čele s kapitánem Martinem Eratem. "Korejci a Japonci mají na tribunách nadvládu, ale já je slyšela. koutkem oka jsem je registrovala. My jsme spolu jeli busem," uvedla. Když hokejisty v autobusu uviděla, překvapilo ji to. "Nejdřív jsem si řekla, jestli si nespletli autobus a nejedou na špatný trénink. Ale jeli sem," pousmála se Erbanová.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud