16. února 2018 • 20:04

Strakonické basketbalistky podruhé za sebou zvládly prodloužení

0
Basketbalistky Strakonic podruhé za sebou zvítězily v lize po prodloužení. V 18. kole předposlední tým tabulky porazil doma Trutnov 73:68 a zkomplikoval východočeskému soupeři vyhlídky na play off. V prvním utkání po reprezentační přestávce Jihočešky navázaly na předchozí vítězství 60:59 po prodloužení v Ostravě. V ŽBL mají na kontě pouze tři výhry, v normální hrací době porazily pouze poslední Technic Brno.

Hlavní postavou Strakonic byla Alena Jeništová, autorka 28 bodů a 11 doskoků. Byla to také ona, kdo poslal zápas půl minuty před koncem do prodloužení.

Trutnov na deváté pozici nevyužil možnost přiblížit se poslednímu postupovém místu do play off. Karlovy Vary ho drží po domácí porážce s Žabinami Brno 56:65 nadále s dvoubodovým náskokem.

Basketbalistky KP Brno podruhé v sezoně nastřílely alespoň 100 bodů a po vítězství 100:52 nad outsiderem z Technicu Brno se v neúplné tabulce posunuly před Hradec Králové a Slavii Praha na třetí místo.