20. října 2018 • 20:07

Hlasy po utkání fotbalové ligy Příbram - Jablonec

0
Hlasy po utkání 12. kola první fotbalové ligy 1. FK Příbram - FK Jablonec (0:6):

Josef Csaplár (trenér Příbrami): "Porážka je samozřejmě těžká. Vstoupili jsme do toho podle mě hodně zajímavě, měli jsme zajímavé akce, možnosti a to vše vrcholilo tutovkou do brány, kterou jsme nedali. Nemůžeme si jako Příbram dovolit takový luxus nedat takovou šanci. Hra byla minimálně vyrovnaná, pak přišel gól na 0:1, to byla kvalita Jablonce. Druhý gól do šatny nedisciplinovanost při standardce, to nás načalo. Druhý poločas dal Jablonec nádherné góly, asi jsme tu viděli utkání kola, týdne nebo měsíce. My už jsme se potom nedostali do hry, už jsme nebyli schopni na to odpovědět nějakou kloudnější akcí. Naopak jsme kazili a umožnili Jablonci, kterému narostla křídla, aby si tady zastřílel. Už jsme nebyli schopni to otočit. Pokusili jsme se o to o poločase, kdy přišli dva střídající hráči. Chtěli jsme trochu pozlobit Jablonec směrem dozadu, ale ta kvalita byla na jeho straně. My tomu šli hodně naproti, nebylo to vůbec dobré. Myslím, že to tým nesrazí. Dostali jsme tři góly v Ostravě, ve Zlíně, čtyři v Karviné. Rány dostáváme pořád a tým se s tím nějakým způsobem pere."

Petr Rada (trenér Jablonce): "Jsme rádi, že vezeme domů tři body, což pro nás bylo po té reprezentační pauze hodně důležité. Prvních 15 minut jsme ale nebyli tak v pohybu, domácí dobře kombinovali a vytvořili si jednu velkou stoprocentní šanci, kterou neproměnili. Od té doby jsme vzali otěže do svých rukou a hráli jsme naši hru, kterou jsme chtěli hrát - být aktivní dopředu. Dostali jsme se do vedení, což nás uklidnilo. Druhá branka ve 45. minutě nám pak dodala hodně klidu do druhé půle. V poločase domácí vystřídali hned dva hráče, ale my jsme je v druhé půli už do ničeho nepustili. Vstřelili jsme třetí branku, která rozhodla o utkání. Další branky jsou samozřejmě příjemné, pro domácí je to možná kruté. Byly to ale nádherné branky. Pro mě je důležité, že jsme udrželi vzadu nulu. Před těžkým týdnem, který nás čeká, nás to trošku povzbudilo. Jsem rád, že jsme se bodově trošku přiblížili špičce. Výborně hrál nejen Trávník, ale i Považanec nebo Masopust. U Michala je to umocněné tím, že dal tři góly. Je vidět, že je v pohodě, věří si na střely."