Adam Sušovský
23. srpna 2016 • 19:04

Za pár dní může být pozdě. Sobotkův spor s Rusy ohrožuje Světový pohár

TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Petr Čáslava a kokain? Testy nevypadají pro hokejistu Pardubic dobře Petr Čáslava a kokain? Testy nevypadají pro hokejistu Pardubic dobře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Avangard Omsk v úterý rozehrál novou sezonu bez své největší hvězdy. Vladimír Sobotka je sice evidentně fit a hodlá jet na Světový pohár, jenže trénuje v Praze s extraligovou Spartou. Do Ruska se mu vracet nechce, i když má v Omsku ještě rok platnou smlouvu. Agenti se jí už měsíce snaží anulovat marně a situace začíná být marná. Když si Rusové umanou, mohou Sobotkovi zavařit a klidně mu zakázat start na Světovém poháru.Jakmile Vladimír Sobotka během úterka v plné tréninkové zátěži zjistil, že je středem pozornosti novinářů, ihned zbystřil. Z toho, že se v den prvního utkání Avangardu v nové sezoně KHL proháněl v Praze po ledě v dresu Sparty, může čouhat malér.

Sobotka se s Avangardem po poslední sezoně nerozešel v dobrém a rád by se vrátil do NHL, kde mu St. Louis drží místo v sestavě. Jenže ruský klub ho (možná z trucu) odmítá do zámoří uvolnit, o rozvázání ještě rok platné smlouvy nechce nic slyšet.

Čas běží a stále nevyřešený spor začíná děsit vedení hokejové reprezentace. Pokud se do 4. září, kdy se mají Češi v Praze před vrcholnou akcí roku sejít, situace nevyřeší, je v ohrožení útočníkův start na Světovém poháru.

O nic jiného teď nejde. I proto trénink Sparty reprezentační kouč Josef Jandač sledoval s tváří, ze které se dalo vyčíst ledacos, jen ne radost. Není se co divit. V ohrožení je také start klíčové osobnosti týmu Davida Krejčího. Nikdo zatím nemůže slíbit ani to, že San Jose do Toronta uvolní Tomáše Hertla, jenž dlouhé týdny laboroval s poškozeným kolenem.

Přijít o Vladimíra Sobotku kvůli jeho hádce s klubem, to by byl pech.

O sporu Vladimíra Sobotky s Omskem se na veřejnost dostávají jen velmi kusé informace. Klub tvrdí, že hráče neuvolní a počítá s ním do nové sezony, ze zámoří zní zprávy o tom, že k přestupu do St. Luis zbývá dořešit jen pár detailů.

Jednání se s podivem vlečou už tři měsíce, zatím ani náznak posunu. „Jsem z toho nesvůj. Musím být trpělivý a věřit agentům, co dělají za práci. Teď je pro mě důležitý Světový pohár, na nic jiného nemyslím,“ vytrousil ze sebe Sobotka. Víc spor nechtěl komentovat.

Že za vším nevězí jen složka nevyplněných papírů, ale mnohem větší komplikace, je evidentní.

Hráče mohli vzhledem ke sporu na konci sezony podrazit Rusové. Taky je možné, že chybovali už při podpisu smlouvy agenti. Vždyť se dva roky počítalo s tím, že v Sobotkově kontraktu existuje klauzule o možném uvolnění do zámoří.

To nic nemění na tom, že zástupci hráče měli spor vyřešit dřív. Čas do Světového poháru nemilostně utíká, je třeba jednat hned. Za pár dní už bude pozdě.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze