Liberecká sázka na ostřílenou dvojici? Kotrmelec podle Karla | iSport.cz
Hynek Preisler
18. prosince 2014 • 14:20

Liberecká sázka na ostřílenou dvojici? Kotrmelec podle Karla

Vstoupit do diskuse
0
Nové trenérské duo Liberce Jiří Kotrba a Josef Csaplár na tiskové konferenci Slovanu. Shodli se, že prvním úkolem bude záchrana týmu v nejvyšší soutěži.
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Liberec vsadil na zkušenost, když angažoval dva ostřílené trenéry Jiřího Kotrbu s Josefem Csaplárem. Nemusí to být špatný tah, přestože Kotrba trénoval naposledy v roce 2011. Na druhou stranu má zkušeností na rozdávání, takže to dává logiku. Csaplár zase fotbalu rozumí jako málokdo v Česku. Na jaře se to může ukázat jako velmi prozíravý krok.V lize zběhlí trenéři se úplnému nováčkovi s boji o záchranu budou hodit. Zdá se, že se oba vhodně doplňují. Podobně jako již jednou u Nisy Ladislav Škorpil právě s Josefem Csaplárem. A bylo z toho jedno z nejúspěšnějších období v historii klubu. Co je však zarážející, je samotný výběr trenéra. Ten se volí podle mnoha kritérií.

Klub si – zjednodušeně řečeno – řekne, jaký fotbal chce předvádět, s jakým koučem a hráči ho chce hrát. Jenže podle informací Sportu ještě v úterý vše směřovalo k tomu, aby se nástupcem odvolaného Samuela Slováka stal trenér juniorky David Vavruška.

O 24 hodin později klub oznámil, že vybral Kotrbu s Csaplárem. To je poměrně velký kotrmelec a obrat. Liberec tím znovu potvrdil, že je klubem jednoho muže. Ludvíka Karla...

Nové trenérské duo Liberce Jiří Kotrba a Josef Csaplár na tribuně Slovanu.Nové trenérské duo Liberce Jiří Kotrba a Josef Csaplár na tribuně Slovanu.Foto ČTK/Radek Petrášek

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud