Třetí místo? Kdepak. Sparta hraje s Plzní o Ligu mistrů, i když to neříká nahlas | iSport.cz
Jakub Dvořák
16. března 2019 • 21:41

Třetí místo? Kdepak. Sparta hraje s Plzní o Ligu mistrů, i když to neříká nahlas

TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1 Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1
SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před prvním jarním kolem byl bodový rozestup mezi pátou Spartou a druhou Plzní propastných 13 bodů. Jestli měli na Letné nějaký úkol, tak rozhodně ve zbytku sezony pro sebe uzmout třetí místo a vybojovat účast v Evropské lize. Tohle však po šesti odehraných kolech neplatí. Mezera se ztenčila na pět bodů, a i když to nikdo ze Sparty neříká nahlas, Pražané si to se Západočechy, i díky novince v podobě nadstavby, rozdávají na dálku o předkolo Ligy mistrů.Za starého herního systému by to byl, jak v pátek prohlásil Pavel Vrba, příjemný polštář. Mít pět kol před koncem pět bodů náskok před Spartou, a to i po vzájemném souboji, by pro plzeňskou partu nebyla žádná tragédie, ze které by si měli Limberský a spol. trhat vlasy.

Jenže díky nadstavbě, která svede nejlepší šestku (aktuálně Slavia, Plzeň, Sparta, Jablonec, Ostrava, Zlín) v sezoně znovu proti sobě, to může být pro Viktorii nepříjemný strašák. Umocňuje to navíc plzeňská momentální forma a fakt, že jsou sparťané na jaře zatím stoprocentní a výkyvy v jejich výkonech na to nemají žádný vliv.

Vykřičník Vrbově partě měl vystavit už prohraný šlágr na Letné, kde to plzeňská squadra profesorsky odchodila a nechala domácí vyniknout. Zlepšení nepřišlo. Plzeň nechala body i v Teplicích.

Toho využili v Praze. Díky losu si opět střihli zápas před domácím publikem, a i když s Olomoucí prohrávali a místy to na hřišti bez Bořka Dočkala skřípalo, dotáhli svěřenci Zdeňka Ščasného zápas k výhře 2:1.

Potvrdilo se tím, že jestli někde momentálně panuje psychická pohoda, je to kabina Sparty. Ne ta proslulá plzeňská, která roky drží při sobě. Svědčí o tom i Vrbův netradičně otevřený a kritický rozbor zápasu s Teplicemi.

Závěrečný finiš ligy tak nabral nový rozměr. Zatímco pár kol zpátky se zdálo, že Plzeň spíš bude prohánět první Slavii do poslední chvíle, nyní si musí hlídat záda, aby ji Sparta nenápadně nedohnala.

„Pokud by byla jakákoliv šance, že můžeme skončit druzí, tak bychom byli blázni, abychom ji nevyužili,“ zopakoval opatrnou frázi po výhře nad Olomoucí Zdeněk Ščasný. I Pavel Vrba mluvil o polštáři, který mu zaručuje jistotu.

Ale to je jen vytváření mlhy. Šance pro Spartu už nastala. Díra v podobě 13 bodů a příjemných pěti, je totiž sakra velký rozdíl. Bude zajímavé sledovat, jak nadstavbová část ligy zamíchá s tím, kdo bude v létě začínat novou sezonu v předkole Ligy mistrů, a kdo v rámci její chudší sestry.

SESTŘIH: Sparta - Olomouc 2:1. Letenští mají šestou výhru v řadě, Sigmu srazily dvě penalty a červená

Sparta otočila duel se Sigmou a zvítězila 2:1
Sparta otočila duel se Sigmou a zvítězila 2:1

 
Články odjinud


Články odjinud