Jan Jaroch
18. září 2017 • 10:05

Sestup ze Světové skupiny Davis Cupu? Světlo na konci tunelu není vidět

Autor:
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se měla pískat i proti Plzni ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se měla pískat i proti Plzni
Šural před pátečním šlágrem: Plzeň nás nesnáší, půjde proti nám naplno! Šural před pátečním šlágrem: Plzeň nás nesnáší, půjde proti nám naplno!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Není sestup jako sestup. Když se roku 2005 v Liberci sesunuli čeští tenisté poprvé v historii ze Světové skupiny Davis Cupu, nebylo se čeho bát. Tehdy čerstvě dvacetiletý Tomáš Berdych odehrál proti Němcům náramný barážový víkend, udolal veličiny Tommyho Haase a Nicolase Kiefera. Trucující Radek Štěpánek patřil v tu dobu do top 20 žebříčku a i jeho to nejlepší v kariéře teprve čekalo. Český tým se tehdy v nejkratším možném čase vrátil mezi elitu a nastartoval nejúspěšnější českou éru v soutěži orámovanou finále a dvěma tituly.Letošní sestup je však skličující, neboť není vidět světlo na konci tunelu. Mužský tenis se v Česku i po dvanácti letech točí pohříchu vlastně jen kolem Berdycha se Štěpánkem. První včera s rodinou slavil dvaatřicetiny a už myslí spíš na rozlučku s Davis Cupem, než aby v něm plánoval svou budoucnost.

Štěpánkovi bude v listopadu 39 let, a ač prý chce týmovou soutěž hrát, dokud ho neodnesou z kurtu, jeho přínos už může pouze odpovídat jeho věku.

Pokud odečteme dvě legendy, patří český mužský tenis na rozhraní Světové skupiny a euroafrické zóny. Jiří Veselý nedokáže předvést v Davis Cupu své skutečné schopnosti, dvaatřicetiletý bojovník Lukáš Rosol je spíše za zenitem, (ne)vývoj Adama Pavláska frustruje.

Pokud stojí za řeč někdo z mladých, jsou to Zdeněk Kolář (20 let) a pracant Václav Šafránek (23), oba borci kolem konce druhé stovky žebříčku ATP. S tím velkou parádu nelze dělat. Pokud bude k ruce Berdych, je rychlý návrat do Světové skupiny reálný, dlouhodobým řešením však přemlouvání jednoho hráče jednoduše není.

Již léta se upozorňovalo, že se musíme připravit na hubené daviscupové roky. A zima už je tady…

Lukáš Rosol bojuje v pátém zápase baráže v Nizozemsku
Lukáš Rosol bojuje v pátém zápase baráže v Nizozemsku

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze