Kvitovou na grandslamech sráží tréma. Musí si udělat pořádek v hlavě | iSport.cz
Jan Jaroch
3. září 2018 • 15:28

Kvitovou na grandslamech sráží tréma. Musí si udělat pořádek v hlavě

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
SESTŘIH: Plzeň - Kladno 3:1. Indiáni přehráli Rytíře, rozhodl Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když Petra Kvitová hodnotila US Open, prohlásila, že šlo letos o její nejlepší grandslam. Ano, jako když dostal Jiří Sovák v „Marečku, podejte mi pero“ tu pěknou čtyřku z výskytu dusíku v přírodě či čtyři minus z rovnováhy na páce.Současné grandslamové trápení české jedničky nejvíc vystihla její reakce na otázku, že už má letos všechny čtyři monstrpodniky za sebou. Usmála se a zatleskala. Byl to smích přes slzy, jako když propadnete u maturity, a chlácholíte se tím, že si stejně alespoň na chvíli můžete dát s učením pohov.

Tenisová studentka PK, jedničkářka během celého roku, letos na grandslamech propadla. Pokud to řekneme příkře: je mistryní přátelských zápasů a otloukánkem v mistrácích. Vystresovaným otloukánkem, který nedokáže prodat, co v něm je.

Tenhle trend začal u jejího druhého wimbledonského triumfu v roce 2014. Po něm se zúčastnila dalších šestnácti grandslamových akcí, ale zvládla na nich jen dvě čtvrtfinále. A sezona 2018 z nich byla vůbec nejhorší.¨

Petra Kvitová má letos na grandslamech bídnou bilanci 4:4, přitom mimo ně září s bilancí 42:8...
Petra Kvitová má letos na grandslamech bídnou bilanci 4:4, přitom mimo ně září s bilancí 42:8...

Přitom udělala takové pokroky. Je útlá jak laň, dobře se hýbe. Už na sebe nepáchá atentáty desítkami nevynucených chyb, její notoricky rozkolísaný tenis se příjemně ustálil, což se odráží v žebříčku (od ledna posun z 29. místa na 5.). Konstantně špatné jsou bohužel její grandslamové výsledky. Formu přitom má, jak se v Cincinnati dozvěděla Serena Williamsová .

Vnitřní boj, který při grandslamech svádí s vlastním očekáváním a trémou, Kvitová prohrává. Ač po Wimbledonu údajně zintenzivnila práci se svým mentálním koučem Radkem Šefčíkem, ač zůstává soustředěná a věnuje se tenisu naplno. Co může ještě udělat jinak? Jak si udělat pořádek v té věci mezi ušima? Tohle je největší výzva závěrečných sezon kariéry osmadvacetileté PK.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud