Přestupy Čechů před EURO? Bláznivý hazard i chlapský risk | iSport.cz
Jan Podroužek
16. ledna 2016 • 15:29

Přestupy Čechů před EURO? Bláznivý hazard i chlapský risk

David Pavelka patří k budoucím oporám české reprezentace.
TOP VIDEA
Zrušit nadstavbu? Kluby ve FORTUNA:LIZE nemají jednotný názor
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čest všem těm, kteří opouštějí teplá místečka a jdou dobrovolně do těžších podmínek, přičemž zároveň riskují svou účast na EURO. Klobouk dolů, je to chlapské. Jmenovitě se to týká třeba Josefa Šurala a Ondřeje Zahustela. Zůstat tak v Liberci, potažmo v Mladé Boleslavi, těžko by se hledala konkurence v týmu, která by jim sebrala místo v základu. Měli by bohatě prostoru na to, aby dál pěstovali svoje statistiky a tím se víc a víc připomínali trenéru Pavlu Vrbovi. Jenže by se taky dost možná neposunuli sportovně ani lidsky. Zůstali by na svém. Teď riskují EURO a možná se jim to velice vyplatí. A když ne, budu první, kdo jim stejně zatleská. 

Ale pak vidím dalšího dobrodruha. Davida Pavelku. A tady mám jiný pocit. Podle mě výborný záložník, budoucnost reprezentace, hazarduje se svou reputací a hrne se někam do Turecka. Do neznámé Kasimpasy, které to teď sice docela jde, ale žádná stálice Süper Lig to tedy není. Tenhle přestup je prostě bláznovství. Přijde mi to jako zjevné upřednostnění financí před sportovní ambicí. 

Všichni tři si koledují. Ale Pavelka svým krokem riskuje nejvíc. Ne jen EURO, ale celou svou kariéru.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud