Letní přestupové myšlení Sparty a Slavie? I drahé poučení je OK | iSport.cz
29. května 2018 • 04:35

Letní přestupové myšlení Sparty a Slavie? I drahé poučení je OK

TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Existuje nádherné francouzské přísloví. Zní takhle: Budeš-li kupovat, co nepotřebuješ, budeš brzy prodávat, co potřebuješ. Na dnešní dobu, rozuměj na minulou sezonu, se hodí. Jak se změnil tuzemský fotbalový trh? Proč letní počínání Sparty a Slavie na přestupovém trhu domácím hráčům spíš uškodilo? A mělo to vliv i na českou reprezentanci?Finanční bohatství, ať už je reálné, či virtuální, klade před protagonisty, v našem případě před české kluby, kromě velké možnosti pořídit si nadstandardní zboží i obrovský kámen úrazu. Ten spočívá v úskalí, že kvůli minimálnímu ekonomickému omezení můžete o to hůř šlápnout vedle. A klidně i víckrát, než je zdrávo.

Minulá sezona posloužila české špičce jako tvrdé poučení. Sparta i Slavia získaly hráče, které nejen že nepotřebovaly, ale hlavně je ani neměly chtít. Bohužel tyto kluby neměly žádná pomocná kritéria a vymezené sportovní nároky, které by je od takového neuváženého počínání na trhu odradily nebo je alespoň lépe usměrnily.

Vedlejších efektů je pak dost.

Za uplynulou sezonu výkonnostně oslabila česká reprezentace. Opory v zahraničních ligách měly více či méně vinou silného konkurenčního prostředí nejistou půdu

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud