Kádr okysličují nejen posily. Stoch a teď i Deli přestupují v čase „tak akorát“ | iSport.cz
Jan Podroužek
10. července 2019 • 08:33

Kádr okysličují nejen posily. Stoch a teď i Deli přestupují v čase „tak akorát“

TOP VIDEA
Liberec - Plzeň: Kopic zakroutil svou střelu až za Nguyena, hosté vedou 2:0! Liberec - Plzeň: Kopic zakroutil svou střelu až za Nguyena, hosté vedou 2:0!
26. ročník Czech Bowlu: Usedne na trůn Ostrava nebo Praha? 26. ročník Czech Bowlu: Usedne na trůn Ostrava nebo Praha?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tím, jak Slavia nakupuje, a jak si stihla za zejména čtyři poslední přestupní období složit kádr, by měla být klidná, pokud jde o odchod Miroslava Stocha. A stejně tak i o ten Simona Deliho. Slávistům je sice smutno, ale jde o dva přestupy, které by neměly ohrozit sportovní ambice „sešívaných“, a které mají i dobré odůvodnění.V době, kdy Slavia dává svým hráčům závratné milionové smlouvy a odsouvá nabídky z bundesligy nebo Serie A na svou oporu Tomáše Součka, odchází dva oblíbení hráči.

Zatímco u Součka je trochu kostrbaté najít logiku v klubovém počínání, leda tak v obavě z toho, že je vysoký záložník těžko nahraditelný, a „sešívaní“ tolik touží po postupu do Ligy mistrů, u Miroslava Stocha a Simona Deliho se čas přestupu trefil tak akorát.

Slovenský záložník odešel těsně před třicátými narozeninami, kdy už by se možná těžko hledal zájemce, který by vyklopil pár milionů eur. Navíc už v jarní části sezony se bez něj Slavia v několika utkáních dokázala obejít.

Deli je možná o něco významnější hráč červenobílé sestavy, na druhou stranu se sem tam mluví o jeho zdravotních potížích. Pro afrického stopera je velmi složité vydržet hustý zápasový kalendář, program neděle-středa-neděle je v jeho případě téměř nestravitelný.

A pokud má on sám rodinné důvody k odchodu do Flander, kde se mluví jeho rodnou řečí, proč tomu bránit.

Tyto dva přestupy navíc vynesly podle všeho Slavii něco kolem sto milionů korun, a to je taky hodnota.

Jestliže klub přivedl na začátku letní přípravy stopera Davida Hovorku, dá se říct, že se jistil třeba zrovna pro tenhle případ.

Nový kyslík do kádru nepřináší jen posily, ale i odchody.

Guélora Kangu museli ve sporu se slávisty klidnit spoluhráči...
Guélora Kangu museli ve sporu se slávisty klidnit spoluhráči...

Slavia - Sparta: Deli se odhodlal k dalekonosné ráně, která nebyla vůbec špatná

 
Články odjinud


Články odjinud