Kluž - Slavia | Kolář připomínal Vaniaka… A přitom zůstal sám sobě věrný ve hře nervů | iSport.cz
Jan Podroužek
21. srpna 2019 • 09:16

Kolář připomínal Vaniaka… A přitom zůstal sám sobě věrný ve hře nervů

TOP VIDEA
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE
Mluví se o něm ve dvou zabarveních. Jedněm něco na Ondřeji Kolářovi stále chybí, druzí oceňují jeho nadstavbu, hru nohama, díky níž pomáhá k hernímu plánu Slavie. Po utkání v Kluži se tyhle dvě party ale usnesly, že jednička "sešívaných" předvedla hrdinný výkon se vším všudy.


Ondřej Kolář přicházel do Slavie s profilem, že umí nohama dost dobře na to, aby rozehrávka odzadu byla úplně vyťukaná. Že přispěje ke konstruktivitě stoperů a červenobílí budou pevněji na míči. Ale i s tím, že to není až takový čapájev jako svého času třeba Martin Vaniak.

Byly zápasy, v nichž Kolář velký zákrok, kterým by týmu vydatně prospěl, neudělal. Přesto se nikdy jeho pozice ani náznakem neotřásla, trenéři Slavie zkrátka měli jasnou představu, jak má brankář v jejich týmu hrát, a liberecký odchovanec to splňoval.

Jenže už se nakupilo i dost utkání, v nichž Kolář doopravdy zazářil. Naposledy v Kluži.

Chytil hlavu Tucudeanovi, penaltu Omranimu, sesbíral s velkou jistotou pomalu každý do vzduchu kopnutý balon.

SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl Masopustův volej, Kolář chytil penaltu

A přitom zůstal sám sobě věrný, třeba Tucudeanovi udělal šťastnou kličku, z níž pak tým vyjel během pár vteřin na půlku soupeře.

Je to důležité umění, hra nervů. Kdyby Kolář neměl smysl pro kombinaci a vlohy pro mnohdy hraniční řešení situací, mohli by se stopeři se svou snahou rozehrávat jít vlastně bodnout. Kolář by je překopával do tramtárie, a zase by se hrálo přes dlouhé balony do útočníka, jehož povinnost by byla vyhrávat hlavy. Žádný nápad.

Kolářovo počínání má proto vysokou nadhodnotu. Zvláště pak, vytáhne-li takové zákroky.

Ten večer připomínal skoro Martina Vaniaka, který před dvanácti lety dovlekl Slavii naposledy do Ligy mistrů...

 
Články odjinud


Články odjinud