Kluž - Slavia | Kolář připomínal Vaniaka… A přitom zůstal sám sobě věrný ve hře nervů | iSport.cz
Jan Podroužek
21. srpna 2019 • 09:16

Kolář připomínal Vaniaka… A přitom zůstal sám sobě věrný ve hře nervů

TOP VIDEA
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
VŠECHNA VIDEA ZDE
Mluví se o něm ve dvou zabarveních. Jedněm něco na Ondřeji Kolářovi stále chybí, druzí oceňují jeho nadstavbu, hru nohama, díky níž pomáhá k hernímu plánu Slavie. Po utkání v Kluži se tyhle dvě party ale usnesly, že jednička "sešívaných" předvedla hrdinný výkon se vším všudy.


Ondřej Kolář přicházel do Slavie s profilem, že umí nohama dost dobře na to, aby rozehrávka odzadu byla úplně vyťukaná. Že přispěje ke konstruktivitě stoperů a červenobílí budou pevněji na míči. Ale i s tím, že to není až takový čapájev jako svého času třeba Martin Vaniak.

Byly zápasy, v nichž Kolář velký zákrok, kterým by týmu vydatně prospěl, neudělal. Přesto se nikdy jeho pozice ani náznakem neotřásla, trenéři Slavie zkrátka měli jasnou představu, jak má brankář v jejich týmu hrát, a liberecký odchovanec to splňoval.

Jenže už se nakupilo i dost utkání, v nichž Kolář doopravdy zazářil. Naposledy v Kluži.

Chytil hlavu Tucudeanovi, penaltu Omranimu, sesbíral s velkou jistotou pomalu každý do vzduchu kopnutý balon.

SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl Masopustův volej, Kolář chytil penaltu

A přitom zůstal sám sobě věrný, třeba Tucudeanovi udělal šťastnou kličku, z níž pak tým vyjel během pár vteřin na půlku soupeře.

Je to důležité umění, hra nervů. Kdyby Kolář neměl smysl pro kombinaci a vlohy pro mnohdy hraniční řešení situací, mohli by se stopeři se svou snahou rozehrávat jít vlastně bodnout. Kolář by je překopával do tramtárie, a zase by se hrálo přes dlouhé balony do útočníka, jehož povinnost by byla vyhrávat hlavy. Žádný nápad.

Kolářovo počínání má proto vysokou nadhodnotu. Zvláště pak, vytáhne-li takové zákroky.

Ten večer připomínal skoro Martina Vaniaka, který před dvanácti lety dovlekl Slavii naposledy do Ligy mistrů...

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud