Potenciál Dynama brzdí nestabilita. Koubek má právo na revoluci, ale...

KOMENTÁŘ JANA PODROUŽKA | Dlouhé roky se v jihočeské metropoli mluvilo o tom, kdo nový se chopí fotbalového klubu s velkým potenciálem, který podle mnohých přešlapoval od ničeho k ničemu. A když se to loni v květnu stalo… Bylo by velmi odvážné po všech těch překotných událostech říct, že českobudějovické Dynamo je ve správných rukách a plně pod kontrolou. Jak paradoxní, že. Palácová revoluce, která téměř kontinuálně probíhá uvnitř klubových struktur, budí jiný dojem. A to i přesto, že na ni Vladimír Koubek, od loňského května držitel všech akcií, má ze své podstaty plné právo – stejně jako se mohou ti druzí cítit dotčeni, nebo rovnou poškozeni.
Dynamo od Koubkova nástupu opustila více než desítka pracovníků různých oddělení. Zejména pak majitelova reakce na poslední odchod – sportovního ředitele Tomáše Sivoka – působila až uraženecky a pomstychtivě, načež se za její část Koubek sám omlouval.
Kauza „podpis“. Bizarní zápletka, která řekněme zároveň zapadá, ale možná pro svou neuvěřitelnost se rozměrově až vymyká aktuálnímu klubovému chaosu.
„Tomáš Sivok se ve funkci sportovního ředitele dopustil několika zásadních manažerských chyb, které jsem mu vytkl. Bohužel, mou kritiku nepřijal. Ale chybovat v tak zásadních věcech, jako je nepravý podpis na hráčské smlouvě (Micka van Burena) nebo uzavření smlouvy v rozporu s předpisy FAČR, není možné,“ zaznělo v první tiskové zprávě, kterou Dynamo vydalo večer těsně potom, co Sivok po remíze s Hradcem oznámil mužstvu sbohem a rychle to proniklo na veřejnost.
Bývalý reprezentační obránce to musel vzít jako jedovatý a podlý útok. Bránil se svou morálkou, zásadovostí, čestností: čili tím, co by mu asi nikdo, kdo ho zná, neupřel. Sivok byl tak zarputilý, že Koubka brzy donutil velkou část vyřčeného popřít, velkou roli však mohla hrát taky náhlá hrozba odečtu bodů, kterou si majitel prohlášením kuriózně způsobil úplně sám.
Teď se oklikou vrátíme k oné palácové revoluci.