Jan Vacek
9. listopadu 2018 • 15:20

Kanga, Stanciu, Dočkal. Sexy myšlenka, ale na tenkém ledě

Autor:
TOP VIDEA
Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý
Třinec - Kometa Brno: Kváču zachránila branková konstrukce, Mueller napálil pouze tyč Třinec - Kometa Brno: Kváču zachránila branková konstrukce, Mueller napálil pouze tyč
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chce zvýšit ofenzivní sílu, rozprostřít schopnost individuálního přínosu na více členů základní sestavy. I proto se Sparta rozhodla, že vyrazí do zimního boje o služby svého bývalého kapitána a reprezentanta Bořka Dočkala. Představa letenských šéfů je na první pohled sexy, nelze ovšem pominout hrozbu, že by se mohla otočit proti nim.Připusťme tezi, že se Spartě v zimě opravdu podaří Bořka Dočkala získat. Co by to znamenalo? Nepochybně zkvalitnění mužstva, povýšení kreativních schopností a celkové ofenzivní síly. Dočkal i ve třiceti letech platí za mimořádně konstruktivního hráče, což demonstroval třeba v posledních dvou reprezentačních duelech.

Pokud by Pražané našli fungující způsob, jak ho poskládat do jedné jedenáctky s Guélorem Kangou a Nicolae Stanciem, měla by Sparta rázem suverénně nejlepší ofenzivní sílu v celé lize. Všichni tři jsou mimořádně šikovní na balonu, silní v kombinaci, předfinální i finální fázi. Pokud by mezi sebou vytvořili potřebnou chemii, mohli by být v tuzemských podmínkách prakticky nebranitelní.

Kanga v pozici hráče, který útočné akce rozjíždí. Dočkal se Stanciem pak v roli mužů, kteří distribuují balony na stále se lepšícího útočníka Benjamina Tetteha, případně akce sami zakončují. Představa je to zajímavá, je třeba si ale připustit i skutečnost, že to zkrátka fungovat nebude. Taková možnost totiž taky existuje.

V úvahu totiž nemůžeme brát pouze herní aspekty. Je hodně nejisté, jak by si Dočkal sedl s Kangou lidsky. Oba jsou silné osobnosti, hodně výrazní hráči. Dokázali by si skutečně vyhovět na hřišti, když se oba tak rádi mazlí s balonem? Jak by to bylo s přímými kopy? Stanciu nebo Dočkal? Oba na ně mají patent, exekuci ale může provést jen jeden.

A jak by fungovala kabina? Konkrétně ze spojení Dočkala s Kangou by mohla vzniknout pořádně třaskavá směs. I proto by Sparta v tomto případě vyrazila na hodně těžký led. Pokud by ale učinila potřebná opatření, aby se neprolomil, mohla by z toho zásadně profitovat.

Se Šilhavým spolupráce fungovala, kvituje nového kouče Bořek Dočkal
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze