Kanga, Stanciu, Dočkal. Sexy myšlenka, ale na tenkém ledě | iSport.cz
Jan Vacek
9. listopadu 2018 • 15:20

Kanga, Stanciu, Dočkal. Sexy myšlenka, ale na tenkém ledě

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chce zvýšit ofenzivní sílu, rozprostřít schopnost individuálního přínosu na více členů základní sestavy. I proto se Sparta rozhodla, že vyrazí do zimního boje o služby svého bývalého kapitána a reprezentanta Bořka Dočkala. Představa letenských šéfů je na první pohled sexy, nelze ovšem pominout hrozbu, že by se mohla otočit proti nim.Připusťme tezi, že se Spartě v zimě opravdu podaří Bořka Dočkala získat. Co by to znamenalo? Nepochybně zkvalitnění mužstva, povýšení kreativních schopností a celkové ofenzivní síly. Dočkal i ve třiceti letech platí za mimořádně konstruktivního hráče, což demonstroval třeba v posledních dvou reprezentačních duelech.

Pokud by Pražané našli fungující způsob, jak ho poskládat do jedné jedenáctky s Guélorem Kangou a Nicolae Stanciem, měla by Sparta rázem suverénně nejlepší ofenzivní sílu v celé lize. Všichni tři jsou mimořádně šikovní na balonu, silní v kombinaci, předfinální i finální fázi. Pokud by mezi sebou vytvořili potřebnou chemii, mohli by být v tuzemských podmínkách prakticky nebranitelní.

Kanga v pozici hráče, který útočné akce rozjíždí. Dočkal se Stanciem pak v roli mužů, kteří distribuují balony na stále se lepšícího útočníka Benjamina Tetteha, případně akce sami zakončují. Představa je to zajímavá, je třeba si ale připustit i skutečnost, že to zkrátka fungovat nebude. Taková možnost totiž taky existuje.

V úvahu totiž nemůžeme brát pouze herní aspekty. Je hodně nejisté, jak by si Dočkal sedl s Kangou lidsky. Oba jsou silné osobnosti, hodně výrazní hráči. Dokázali by si skutečně vyhovět na hřišti, když se oba tak rádi mazlí s balonem? Jak by to bylo s přímými kopy? Stanciu nebo Dočkal? Oba na ně mají patent, exekuci ale může provést jen jeden.

A jak by fungovala kabina? Konkrétně ze spojení Dočkala s Kangou by mohla vzniknout pořádně třaskavá směs. I proto by Sparta v tomto případě vyrazila na hodně těžký led. Pokud by ale učinila potřebná opatření, aby se neprolomil, mohla by z toho zásadně profitovat.

Se Šilhavým spolupráce fungovala, kvituje nového kouče Bořek Dočkal

 
Články odjinud


Články odjinud