Suverénní Kometa? Maturita přijde až v play off, zatím chybí jistota | iSport.cz
Jiří Vítek
28. prosince 2018 • 23:05

Suverénní Kometa? Maturita přijde až v play off, zatím chybí jistota

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Připomíná šikovného, ale zapomětlivého školáka. V pondělí nechá doma přezůvky, ve středu pouzdro a v pátek zase nechá doma na stole sešit do fyziky. Takto vypadá v této sezoně hra Komety: Jednou drhne disciplína, podruhé výkon brankáře, potřetí zase stojí v brankovišti soupeře místo brankáře nedobytná cihlová zeď. A maturita v podobě bojů o Masarykův pohár se blíží…V kalendáři s rozpisem základní části zbývá pořád 22 políček, krizový plán zatím zůstává v šuplíku. Kometa si jede to svoje, drží se okolo pátého místa a neplýtvá silami, které bude potřebovat v play off v honbě za hattrickem.

Od suveréna posledních dvou sezon byste však čekali víc. Že alespoň ve dvou třech zápasech v řadě ukáže drtivou pěst, smete soupeře a pak zase nahodí úsporný režim. Ne, tohle není brněnský styl, výsledkem je jediná výhra o více než dva góly z dosavadních třiceti utkání.

Jednotlivé detaily Kometa má, ale nedokáže je všechny prodat najednou. Až příliš často doprovází tiskové konference povzdechy brněnského asistenta Kamila Pokorného nad nedisciplinovaností, to však není jediný brněnský problém.

Ve středečním souboji s Olomoucí nestačily na tříbodovou výhru ani čtyři vstřelené góly v základní hrací době, o dva dny později pustil Karel Vejmelka za svá záda jedinou střelu. Nestačilo, šedá zeď v boleslavském brankovišti byla nad síly brněnských střelců.

Až se všechny zmíněné dílky otočí ve prospěch Komety, bude znovu připomínat šampiona, který v posledních dvou ročnících nikoho nepustil k Masarykovu poháru na více než pět metrů.

Ke klidu v brněnském hájemství by se krátká, ale suverénní šňůra hodila. Obměněný kádr skládá majitel Libor Zábranský (jako každý rok) za pochodu, do konce přestupního období zbývá měsíc a Brnem se stále silněji táhnou kouřové signály naznačující možný návrat brankáře Marka Čiliaka.

Ani tyto spekulace na pohodě nepřidají, na jejich rozřešení má klub měsíc. 31. ledna se zaklapnou dveře kabiny, následuje závěrečných jedenáct kol a konečně play off. Disciplína, v níž Kometa vyniká, by však tentokrát byla s případnou nejistotou zapříčiněnou pochybami nad základní částí mnohem složitějším úkolem než v posledních dvou letech.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud