Ostrava hokejová!!! Fanoušci zaplňují ochozy i na "tuctové" zápasy | iSport.cz
Květoslav Šimek
9. května 2015 • 08:45

Ostrava hokejová!!! Fanoušci zaplňují ochozy i na "tuctové" zápasy

Fanoušci v Ostravě žijí hokejem
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyprodané české zápasy – paráda. Vyprodané slovenské zápasy – nádhera. Že ale bude v Ostravě na začátku prodlouženého víkendu (a při souběžně hrajícím televizním utkání české reprezentace v Praze) vyprodaný i „tuctový“ duel Slovinska s Norskem? A poté i zápas Američanů s Dánskem? Dohromady přes šestnáct tisíc fanoušků? To byl šok. Velmi příjemný.Jaká změna proti předchozím šampionátům. V Bělorusku se před rokem chodilo do ochozů „příkazem“. Ve Švédsku a ve Finsku byly tribuny díky přepáleným cenám často poloprázdné. Ostrava žije hokejem. A nejen při slovenských zápasech, které byly dopředu beznadějně vyprodané.

Přijíždí fandové z Bohumína, z Brušperku, z Českého Těšína, ze Zlína, z Krnova, z Pardubic, z Brna... Kulisa parádní. Když například v pátek večer spustila takřka celá ČEZ Arena sborově Vysoký jalovec, spadly brady i americkým hokejistům. Co se to děje? Hned poté se začalo skákat: „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop!“ Hala se otřásala. To už koukali i Dánové. Pecka.

Bob a Bobek si pro tentokrát mohli dát pauzu. Nebylo potřeba probouzet publikum, rozjíždět mexické vlny. Vše přišlo spontánně. Přesně v duchu motta šampionátu – Hockey and Smile. Přispívá k tomu i precizní organizace. I přes důkladné bezpečnostní kontroly se fandové dostanou do haly včas, žádné nervózní tlačenice, návaly a naštvané příchody v půlce zápasu.

I proto je trochu škoda, že se Ostrava stejně jako před jedenácti lety nedočká alespoň „za odměnu“ byť jen jednoho zápasu českých reprezentantů. Nemám strach, že by tady Jágrovi, Voráčkovi nebo Pavelcovi neběhal mráz po zádech. Pravdou ovšem je, že do ochozů by mohlo v Ostravě přijít pouze 8812 fanoušků. V Praze je kapacita dvojnásobná a přesto nestačí pokrýt poptávku. Volba je to tedy logická a pochopitelná.

A také je třeba připomenout, že nechybělo moc a letošní šampionát se hrál v Praze a Bratislavě. Zástupci města Ostravy a Moravskoslezského kraje tvrdě bojovali, aby o mistrovství nepřišli. Dobře udělali. Reklama, jakou při zápasech v ČEZ Areně posílají přes nadšené fanoušky do světa, je neocenitelná. Pro Ostravu (a široké okolí) palec nahoru.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud