Třinecký Růžička po zranění pálí, zabrat ale musí i Bukarts | iSport.cz
Květoslav Šimek
7. ledna 2019 • 11:28

Třinecký Růžička po zranění pálí, zabrat ale musí i Bukarts

Vstoupit do diskuse
0
Martin Růžička v souboji se Zlínem vstřelil dvě branky
TOP VIDEA
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třinecký ostřelovač Martin Růžička je po těžkém zranění ze začátku sezony definitivně zpět. Probil se na špici kanadského bodování klubu, z 21 zápasů má 23 bodů (10+13). K tomu 13 plusových bodů. Prostor a důvěru znovu splácí produktivitou. Přesně ta se od něj také čeká.To samé se čeká i od dalšího elitního špílmachra Robertse Bukartse. Ale ten jako by stále nebyl schopen po přestupu ze Zlína zařadit a naplno se rozjet. Z 27 zápasů má 16 bodů (4+12), polovinu jich nasbíral v přesilovkách, z pobytu na ledě má 3 plusové body. A to je na borce jeho kalibru málo.

Oceláři jsou první, tým šlape a Bukarts se občas povedenou akcí blýskne. Na první pohled tedy není zdánlivě co řešit. V posledním zápase proti Litvínovu (4:1) se Bukarts třeba elegantně zbavil dvou hráčů a milimetrově nabil Tomáši Kundrátkovi na třetí gól, který definitivně zlomil zápas. Problém je, že podobných akcí je u něj poskromnu.

Lotyšský technik má ve své hře zatím stále víc věcí, které mu nevyjdou. Chybí mu rychlost, útočné akce by nejradši vymíchal „na trojnožce“. Řadu situací přehrává, předržuje puk. A s návratem do obrany to od něj po ztrátě puku také není ideální. Samozřejmě, do Třince nepřišel bránit, to není jeho role a úkol. Jenže Bukartsovi zatím nelepí ani ofenziva.

Prostor a čas na ledě přitom má. V přesilovkách mají víc času pouze Růžička s Marcinkem. Pokud chtějí být Oceláři ještě údernější, potřebují Bukartse probrat. Najít mu centra, se kterým si sedne a vyhoví. Potřebují ho vyladit pro play off. Tam už prostor na „poloviční“ borce nebude.

Třinec - Litvínov: Oceláři nezpomalují, prosadil se Růžička, 4:1

Třinec - Litvínov: Werk Arena na nohou! Prosadil se Růžička, 1:0

Kometa - Třinec: Růžičkova střela z levého kruhu cinkla o tyčku a zapadla do sítě, 1:1

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud