Třinecký Růžička po zranění pálí, zabrat ale musí i Bukarts | iSport.cz
Květoslav Šimek
7. ledna 2019 • 11:28

Třinecký Růžička po zranění pálí, zabrat ale musí i Bukarts

Martin Růžička v souboji se Zlínem vstřelil dvě branky
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii
Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třinecký ostřelovač Martin Růžička je po těžkém zranění ze začátku sezony definitivně zpět. Probil se na špici kanadského bodování klubu, z 21 zápasů má 23 bodů (10+13). K tomu 13 plusových bodů. Prostor a důvěru znovu splácí produktivitou. Přesně ta se od něj také čeká.To samé se čeká i od dalšího elitního špílmachra Robertse Bukartse. Ale ten jako by stále nebyl schopen po přestupu ze Zlína zařadit a naplno se rozjet. Z 27 zápasů má 16 bodů (4+12), polovinu jich nasbíral v přesilovkách, z pobytu na ledě má 3 plusové body. A to je na borce jeho kalibru málo.

Oceláři jsou první, tým šlape a Bukarts se občas povedenou akcí blýskne. Na první pohled tedy není zdánlivě co řešit. V posledním zápase proti Litvínovu (4:1) se Bukarts třeba elegantně zbavil dvou hráčů a milimetrově nabil Tomáši Kundrátkovi na třetí gól, který definitivně zlomil zápas. Problém je, že podobných akcí je u něj poskromnu.

Lotyšský technik má ve své hře zatím stále víc věcí, které mu nevyjdou. Chybí mu rychlost, útočné akce by nejradši vymíchal „na trojnožce“. Řadu situací přehrává, předržuje puk. A s návratem do obrany to od něj po ztrátě puku také není ideální. Samozřejmě, do Třince nepřišel bránit, to není jeho role a úkol. Jenže Bukartsovi zatím nelepí ani ofenziva.

Prostor a čas na ledě přitom má. V přesilovkách mají víc času pouze Růžička s Marcinkem. Pokud chtějí být Oceláři ještě údernější, potřebují Bukartse probrat. Najít mu centra, se kterým si sedne a vyhoví. Potřebují ho vyladit pro play off. Tam už prostor na „poloviční“ borce nebude.

Třinec - Litvínov: Oceláři nezpomalují, prosadil se Růžička, 4:1
720p 360p

Třinec - Litvínov: Werk Arena na nohou! Prosadil se Růžička, 1:0
720p 360p

Kometa - Třinec: Růžičkova střela z levého kruhu cinkla o tyčku a zapadla do sítě, 1:1
360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud