I liberecký rapl Ševc umí být ve finále fér. Palec nahoru, jen houšť | iSport.cz
Květoslav Šimek
23. dubna 2019 • 23:23

I liberecký rapl Ševc umí být ve finále fér. Palec nahoru, jen houšť

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Mistrovská tečka. Slavia zvládne i derby se Spartou SÁZKAŘSKÉ TIPY: Mistrovská tečka. Slavia zvládne i derby se Spartou
Jsme v semifinále! V Českém domě se oslavovalo ve velkém Jsme v semifinále! V Českém domě se oslavovalo ve velkém
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nekompromisní bijec, který se umí dostat pod kůži. Ostrou hrou, jazykem i provokacemi. Liberecký obránce Martin Ševc ve čtvrtém finále Generali play off Tipsport extraligy v Třinci, které Bílí Tygři vyhráli 2:1 v prodloužení, ukázal, že ani fair play mu není cizí.Na začátku druhé třetiny, ještě za stavu 0:0, Ševc během oslabení ve třech přiznal lehkou teč. Růžičkova střela mu lízla plexisklo a liberecký bek hned zvedal ruku, hlásil se ke vhazování ve vlastním pásmu.

Klobouk dolů, teč byla nepatrná. A přece jenom je rozdíl, jít na buly ve třech proti pěti v obranném nebo ve středním pásmu. Liberečtí navíc na konci první třetiny sami kousali křivdu. Když jim sudí neuznali gól Tomáše Havlína poté, co Jakub Valský těsně projel brankovištěm. Loktem přitom trefil i brankáře Šimona Hrubce do hlavy, což se v reálu takřka nedalo postřehnout. Místo radosti z první branky tak Valský zamířil na trestnou. Chvíli po něm i Jaroslav Vlach.

Třinec - Liberec: Fair play gesto Ševce! V oslabení ve třech přiznal teč Růžičkovy střely
720p 360p

Ševc zuřil, cestou do kabin rozkopal bariéry. Po přestávce se ale vrátil v duchu fér hry, o jaké trenér Filip Pešán tak často mluví. Podobné gesto v průběhu třetí třetiny (za stavu 0:1) ukázal i třinecký útočník Vladimír Dravecký. Avizované zakázané uvolnění soupeře hned opravil, zakřičel na sudího, že puk tečoval. A hrálo se dál.

Finále je vypjaté, vyhecované. Sporných momentů, či přehmatů sudích by se našlo několik. Konec konců i Ševc těsně po siréně oznamující konec třetí třetiny zbytečně naremploval Guntise Galvinše a Tomáš Filippi k tomu pak ještě přidal krosček na mstitele Davida Musila. Libereckým se pro změnu nelíbil pád Petra Vrány v prodloužení po zákroku Petra Jelínka.

Rozhodně je ale fajn, že se i v tak vyšponované hře o všechno najde prostor pro fair play. I to letošní finále zdobí.

SESTŘIH: Třinec - Liberec 1:2 pp. O výhře hostů rozhodl Havlín
720p 360p

Třinec - Liberec: Je rozhodnuto! Za hosty se trefil Havlín, 1:2 po prodloužení
720p 360p

Třinec - Liberec: Jelínek podrazil Vránu, Tygři si stěžovali
720p 360p

Třinec - Liberec: Hudáček po faulu od Marcinka zůstal ležet na ledě
720p 360p

Liberecká jednička Roman Will se sápe po kotouči
Liberecká jednička Roman Will se sápe po kotouči

 
Články odjinud


Články odjinud