Moje přání pro rok 2019? Těším se na jarní ligu a ať Dukla není poslední | iSport.cz
Ladislav Vízek
2. ledna 2019 • 16:43

Moje přání pro rok 2019? Těším se na jarní ligu a ať Dukla není poslední

TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Barcelona 1:2. Prohra po boji, rozhodl nešťastný vlastenec Olayinky SESTŘIH: Slavia - Barcelona 1:2. Prohra po boji, rozhodl nešťastný vlastenec Olayinky
LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdravím vás ze Špindlu a přeju vám co možná nejkrásnější rok 2019. Nebudu mluvit o tom, že se tady v tom doupěti hříchu nedá normálně fungovat, pojďme rovnou k fotbalu. Nenechte se zmást tím, že začal lichej rok bez mistrovství světa a EURO. Mám pocit, že se ani letos nebudeme nudit.V Česku už koncem minulýho roku udeřilo na lepší časy, fotbal se u nás malinko pohnul směrem dopředu. Zvednul se kredit reprezentace, která se dlouho potácela v depresi. Fanoušci cítí, že s novým trenérem Jardou Šilhavým šel nároďák nahoru, a i hráči mluví o tom, že je to konečně začalo bavit. Snad se to ukáže v kvalifikaci na mistrovství Evropy: první místo má asi předplacený Anglie, ale i my do toho půjdeme s mírným optimismem.

Roku s devítkou na konci se nemusíme bát ani proto, že máme dva konkurenceschopné týmy. O Plzni to víme už delší dobu: Viktorku posouvá rutina, zkušenost a patent na to, jak se má fotbal dělat. Řeči o retro týmu jsou podle mě mimo. Zpětně bych chtěl Plzeňákům poděkovat za třetí místo v našlapané skupině Ligy mistrů s Realem, AS Řím a CSKA Moskva. Sedm bodů je v týhle společnosti husarskej kousek.

Slavia do fotbalovýho nebe teprve kráčí, ale už teď je jasný, že buduje velice kvalitní mančaft. Ze způsobu hry v Evropský lize bylo na slávistech poznat, že jsou čím dál silnější, a často byli lepší než soupeř. Přitom třeba Bordeaux je tým ze země mistrů světa…

LIGA NARUBY TOP 10: Nitův sprej, Radovo kung-fu a sněhové koule

Už teď se těším na jarní ligu, mezi Slavií a Plzní je to jen o čtyři body. Ve Špindlu jsem v posledních dnech potkal dost hráčů, takže nemějte strach: budou odpočatý. I díky ohlášeným posilám čekám fotbalový hvězdný války. Na západě jsou lišáci, novýho hráče netrefí málokdy. Slávisti sáhli po Masopustovi a Ševčíkovi, což jsou charakterově fajn kluci.

Nemůžu si pomoct, ale podle mě Sparta právě v kolonce posil zaostává. Letný a okolí je mi skoro líto: sparťani se snaží, mají peníze, ale nemají na to lidi. Bouchne do stolu novej sportovní ředitel Tomáš Rosický? Je to legenda, ale jako manažer je Rosa pořád ještě nováček. Jít do Sparty je v tuhle chvíli poměrně dost velký riziko pro kohokoliv. I pro mladýho Martina Haška, kterej se doteď jevil hodně zajímavě.

Když jsem na začátku zmiňoval, že se českej fotbal probouzí, pochopitelně to neplatí o jeho nejvyšším vedení. Nadějný výsledky nároďáku a klubů nejsou jeho zásluhou. Bojím se, že se ani v tomhle roce na Strahově nic moc nezmění. Když Berbr a spol. dokážou postavit etickou komisi kvůli rapování jednoho hráče… Nechci to ve slavnostní atmosféře na začátku novýho roku moc rozmazávat, asi budeme muset počkat, než to časem samo vyhnije.

Co si přeju do roku 2019? Aby se u nás znovu hrála Liga mistrů. Aby se osvědčil novej herní model ligy. Aby se rozhodčí ještě líp sehráli s videem. Aby ubylo simulování a hráči nepadali jako starý báby. Aby se moje Dukla vyhnula poslednímu místu, který bude znamenat přímej pád do druhý ligy. Reprezentaci přeju další postup na EURO. Od rozpadu federace jsme tam nikdy nechyběli, což by před březnovým startem kvalifikace měla bejt ta nejlepší motivace. 

ANKETA: Co byl nejsilnější sportovní zážitek roku 2018 pro redaktory Sportu?

 
Články odjinud


Články odjinud