Michal Koštuřík
21. března 2023 • 20:35

Větší (zatím) bere. Kometu limitují centimetry a nemá čas odjistit zbraň

Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Chorý měl jít ven, primárně chyba VAR. Zlínská konfrontace se sudím? Mohla padnout ČK
Reprezentace znovu bez Kalvacha. Na jeho místo máme dalších pět, řekl Šilhavý
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ MICHALA KOŠTUŘÍKA | Těžší a těžší to bude mít Kometa proti Vítkovicím. Ve čtvrtfinále narazila na daleko větší kvalitu, než byla v předkole Mladá Boleslav. Při hře pět na pět má velký problém, větší část střídání patří soupeři. I proto, že jeho většina jeho útočníků je vyšší, robustnější, udělanější. Brňané doma padli 1:4 a v sérii prohrávají 1:2.Typologie hraje ve vyrovnané sérii pro Holaňovu partu, která má perfektně sestavený tým na play off. Polovina brněnských forvardů je subtilních postav, což je při tvrdých soubojích a přetlačované u mantinelu logický limit. Rychlost Fleka či Koblížka v této fázi sezony tolik neplatí. Není na ni prostor. Možná tohle je ten detail, který může moravskou bitvu rozhodnout. 

Ve hře Komety vidíte to, co zdobilo v minulém ročníku České Budějovice, které měly taktéž na střídačce duo Patrik Martinec-Jaroslav Modrý. Důsledná defenziva, poctivá, dobře zorganizované vlastní pásmo. Právě tohle mužstvu dřív chybělo. V tomto směru došlo k jasnému posunu a díky němu se povedlo přelézt přes dynamickou, leč neefektivní „Bolku“.

Brnu schází klasická checking line. Trojice chlapů, kteří vám uberou kyslík, naštvou vás řečmi a nechají vás čuchnout ke své rukavici. Ve čtvrté lajně je jediný silový útočník, a to Tomáš Vincour. Ze sestavy už minule vypadl nadaný mladík Eduard Šalé. Proč? Žádná záhada, na takový hokej prostě ještě nemá svaly. Pokud někdo řekne, že klub v nepravý čas odstřelil jeden talent, zaťukejte si na čelo. Tady se nehraje o poukaz do cukrárny. Osmnáctiletý Šalé potřebuje vyspět, což přijde přirozeně s věkem. O nic jiného nejde.     

Teď je tady silnější sok než v předkole, vyšší úroveň zápasů a méně času na všechno. Vpředu sice má Kometa pár individualit, ale vyrovnanost pětek je na straně druhého celku základní části. Navíc si dává enormní pozor na fauly a nepouští protivníka, aby se chopil své nejsilnější zbraně. A když už Holík a spol. dostanou přesilovku, mají co dělat, aby se vůbec pevněji usadili v útočném pásmu a mohli rozehrát nacvičené kombinace. 

Vítkovice jsou skvěle připraveny. V brance, vzadu i vpředu. I tak může být tahle série ještě dlouhá. Až na maximum. 

Radegast HITparáda: Koch si skvěle našel Zbořila
Video se připravuje ...

HC Kometa Brno Vše o klubu ZDE

HC VÍTKOVICE RIDERA Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud