Sigmo, nekupuj stopera. Silná dvojka ročníku 1995 to zvládne | iSport.cz
Michal Kvasnica
15. prosince 2018 • 22:07

Sigmo, nekupuj stopera. Silná dvojka ročníku 1995 to zvládne

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zimní přestupová priorita Olomouce? Jak přiznal sám na tiskovce její trenér Václav Jílek, rozhodně stoper. Dvojici Jan Štěrba, Jan Kotouč se přestalo věřit, a tak Sigma bude shánět zkušeného borce k jistému Václavu Jemelkovi.I proto před měsícem na pár dní testovala srbského stopera Djordjeho Djuriče z Čukarički, navíc pokukuje po druholigových soupiskách a k tomu doufá, že někdo z české špičky jí někoho pustí na hostování.

Jenže proč se neřídit heslem „co je doma, to se počítá“?

Poslední dvě utkání (včera 0:0, proti Slovácku 1:0) totiž ukázala, že Hanáci mají ve svém středu chlapíka, který může palčivou pozici na záchranářské jaro nadobro vyřešit.

Lukáš Kalvach to sice neuslyší rád, neboť raději běhá v sestavě ještě o něco výš, ale troufám si tvrdit, že ze všech reálných olomouckých možností vyjde nakonec stejně úplně nejlíp.

Univerzální defenzivní voják, o kterého měla v létě zájem mistrovská Plzeň, splňuje všechny atributy potřebné k trvalému zpevnění děravého místa. Vyhrává souboje, disponuje konstruktivní rozehrávkou, nekomplikuje si situaci.

Že Kalvach není rychlý jako Uroš Radakovič, na kterého se na Andrově stadionu s láskou vzpomíná? O to lépe čte hru a elegantně tak předchází problémům.  „S Kalvim se mi hraje výborně,“ přiznal opět i Jemelka.

Takže: neztrácet čas metodou „pokus-omyl“ a na jaře vsadit, na to, co funguje. Tedy na kamarádské duo ze silného ročníku 1995. I za cenu toho, že pro změnu vznikne díra ve středu pole...

SESTŘIH: Baník - Olomouc 0:0. Stronati trefil břevno, ale Ostrava nezářila

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud