Sigmo, nekupuj stopera. Silná dvojka ročníku 1995 to zvládne | iSport.cz
Michal Kvasnica
15. prosince 2018 • 22:07

Sigmo, nekupuj stopera. Silná dvojka ročníku 1995 to zvládne

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zimní přestupová priorita Olomouce? Jak přiznal sám na tiskovce její trenér Václav Jílek, rozhodně stoper. Dvojici Jan Štěrba, Jan Kotouč se přestalo věřit, a tak Sigma bude shánět zkušeného borce k jistému Václavu Jemelkovi.I proto před měsícem na pár dní testovala srbského stopera Djordjeho Djuriče z Čukarički, navíc pokukuje po druholigových soupiskách a k tomu doufá, že někdo z české špičky jí někoho pustí na hostování.

Jenže proč se neřídit heslem „co je doma, to se počítá“?

Poslední dvě utkání (včera 0:0, proti Slovácku 1:0) totiž ukázala, že Hanáci mají ve svém středu chlapíka, který může palčivou pozici na záchranářské jaro nadobro vyřešit.

Lukáš Kalvach to sice neuslyší rád, neboť raději běhá v sestavě ještě o něco výš, ale troufám si tvrdit, že ze všech reálných olomouckých možností vyjde nakonec stejně úplně nejlíp.

Univerzální defenzivní voják, o kterého měla v létě zájem mistrovská Plzeň, splňuje všechny atributy potřebné k trvalému zpevnění děravého místa. Vyhrává souboje, disponuje konstruktivní rozehrávkou, nekomplikuje si situaci.

Že Kalvach není rychlý jako Uroš Radakovič, na kterého se na Andrově stadionu s láskou vzpomíná? O to lépe čte hru a elegantně tak předchází problémům.  „S Kalvim se mi hraje výborně,“ přiznal opět i Jemelka.

Takže: neztrácet čas metodou „pokus-omyl“ a na jaře vsadit, na to, co funguje. Tedy na kamarádské duo ze silného ročníku 1995. I za cenu toho, že pro změnu vznikne díra ve středu pole...

SESTŘIH: Baník - Olomouc 0:0. Stronati trefil břevno, ale Ostrava nezářila

 
Články odjinud


Články odjinud